Gigantyczny błąd, Ministerstwo Zdrowia potwierdziło. Dotyczy kilkuset tysięcy

Gigantyczny błąd, Ministerstwo Zdrowia potwierdziło. Dotyczy kilkuset tysięcy Źródło: pikio.pl

Ministerstwo Zdrowia za pośrednictwem Twittera każdego dnia zamieszcza nowe informacje o przeprowadzonych testach, kolejnych potwierdzonych przypadkach zakażeń i zgonach osób zakażonych koronawirusem. Codziennie Polacy mają szansę dowiedzieć się o nowych bilansach. Niestety, w ostatnich dniach pojawia się coraz więcej potwierdzonych przypadków zakażenia. Teraz okazuje się, że Ministerstwo Zdrowia naniosło poprawki w ważnych danych. Doszło do gigantycznej pomyłki.

Ministerstwo Zdrowia nieustannie informuje Polaków, jaka jest sytuacja epidemiologiczna w kraju. Już od początku pandemii za pośrednictwem Twittera, publikowane są najważniejsze dane z dobowych raportów. Dzięki codziennym wiadomością każdy w kraju ma świadomość, ile osób jest zakażonych, ile zmarło, a także ile zostało przetestowanych. Podczas publikacji dzisiejszej informacji Ministerstwo Zdrowia poddało korekcie jedną z liczb. Pomylono się o kilkaset tysięcy. 

Ministerstwo Zdrowia przekazywało błędne dane

Zaledwie wczoraj Ministerstwo Zdrowia informowało, że w ciągu doby wykonano ponad 21,9 tys. testów na koronawirusa. Teraz ogólny bilans wszystkich testów został znacznie pomniejszony. Została od niego odjęta gigantyczna liczba. Okazuje się, że doszło do błędu w liczeniu. 

- Z uwagi na błąd w raportowaniu testów przez WSSE Kielce, co przełożyło się na pomyłkowe zapisanie w raporcie ok. 230 tys. testów, odejmujemy je od ogólnej puli przeprowadzonych badań - wyjaśniło Ministerstwo Zdrowia w najnowszym raporcie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Ministerstwo Zdrowia nie zdradziło, jak doszło do pomyłki

Ministerstwo Zdrowia w najnowszej publikacji nie zdradziło, jak mogło dojść do tak znacznej pomyłki. Zgodnie z najnowszymi, aktualnymi i poprawionymi o błąd danymi w Polsce przeprowadzono 2 199 085 testów na koronawirusa. Przypomnijmy, wczoraj przekazywano, że liczba ta wynosi 2 436 012 testów. 

Dzisiaj grzeje: 1. Tragiczny wypadek autokaru z Polakami. Jedna osoba nie żyje, wielu rannych

2. Objawy i przyczyny niedoboru witaminy B12. Bez niej nasz organizm nie może sobie poradzić

3. TVN pilnie ostrzega Polaków, będzie niebezpiecznie. Prawie cała Polska objęta alertami I i II stopnia

Co więcej, już dzisiaj pojawił się nowy raport dotyczący kolejnych potwierdzonych zakażeń w kraju. Ministerstwo Zdrowia przed południem powiadomiło o 843 nowych przypadkach, a także o 13 zgonach. Jest to kolejna rekordowa liczba dobowych zakażeń w kraju. Zgodnie z oficjalnymi danymi od początku epidemii zakaziło się 51 167 osób, a 1800 zmarło. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pilne ostrzeżenie dla Polaków. Prawie cały kraj objęty zagrożeniem
  2. Michał Szpak zagotował się ze złości. Fani przecierają oczy ze zdumienia, nigdy nie był tak wściekły
  3. Kasia Cichopek pokazała zdjęcie z plaży w prześwitującym kostiumie. Przesada?
  4. Fani pogrążeni w smutku. Nie żyje uwielbiany przez nich gwiazdor
  5. Małgorzata Rozenek-Majdan przerwała milczenie. Wykazała się odwagą, jakiej wielu brakuje

Źródło: RMF FM

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News