Media ujawniły prawdę. Ministerstwo Zdrowia szykuje nagłą zmianę dla wszystkich

Media ujawniły prawdę. Ministerstwo Zdrowia szykuje nagłą zmianę dla wszystkich Źródło: Piotr Molecki East News

Ministerstwo Zdrowia szykuje ogromną i kontrowersyjną zmianę. Najnowsze doniesienia medialne nie pozostawiają złudzeń, że Polacy spodziewać się mogą prawdziwej rewolucji. Eksperci są wyjątkowo sceptyczni co do prawdopodobnych zmian, ale dziennikarze dotarli do źródeł potwierdzających te plany.

Ministerstwo Zdrowia od wielu miesięcy walczy z epidemią koronawirusa. W podobnej sytuacji znalazł się cały świat, a państwowe resorty zdrowia radzą sobie z nią na różny sposób. "Rzeczpospolita" zdecydowała się ujawnić plany Ministerstwa Zdrowia. Opinie na temat potencjalnych zmian są krytycznie oceniane przez ekspertów. Te zmiany dotyczy wszystkich Polaków.

"Rzeczpospolita": Ministerstwo Zdrowia planuje zmiany dotyczące kwarantanny 

Ministerstwo Zdrowia ma rozważać wprowadzenie rewolucji w kwestii dotyczącej zakończenia ewentualnej kwarantanny, jakiej poddawane są osoby podejrzewane o zakażenie koronawirusem lub z potwierdzonym wynikiem na obecność wirusa SARS-CoV-2. Według dziennikarzy "Rz" Ministerstwo Zdrowia ma zrezygnować z przeprowadzania testów w końcowej fazie kwarantanny i wprowadzić zupełnie inny sposób oceny tego czy pacjent jest już zdrowy i może zakończyć okres izolacji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

To nie wynik testu będzie decydował

- Dziesięć dni po kontakcie z zakażonym, podejrzanego z izolacji domowej [...] zwolni lekarz podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), który podczas teleporady zdecyduje, czy pacjent nie ma objawów COVID-19. [...] Dotychczasowy pobyt w domu kończyły dwa negatywne wyniku testu z 12. i 14. dnia od zetknięcia z chorym - przeczytać można w "Rzeczpospolitej", która cytowana jest przez Interię. To znaczy, że stan zdrowia ma podlegać ocenie na odległość, jedynie podczas rozmowy telefonicznej. Lekarze obawiają się o możliwe roszczenia w związku z błędnie podjętą decyzją, w związku ze zbyt małą ilością danych oraz możliwości faktycznego ocenienia stanu pacjenta.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramatyczne informacje dotarły do mediów. Nie żyje gwiazdor, znaleziono jego ciało

2. Przez kilka sekund uciskaj swój palec. Proste badanie, które może uratować życie

3. Mamy potwierdzenie. Fatalne wiadomości dla wielu Polaków, nikt nie mógł się spodziewać

Konieczne jest wprowadzenie zmian prawnych

Ministerstwo Zdrowia, aby wprowadzić to rozwiązanie w życie musi zmienić prawo. Obecnie opcja taka nie wchodzi w grę, jednak nie ulega wątpliwości, że resort zdrowia będzie prawdopodobnie dążył do wdrożenia tego rozwiązania. Czy ocena stanu zdrowia pacjenta zakażonego koronawirusem na podstawie teleporady, wydaje się odpowiedzialną decyzją? Trudno ocenić słuszność tej decyzji, jednak dziennikarze "Rzeczpospolitej" powołując się na swoje źródła nie mają wątpliwości, że właśnie takie propozycje brane są pod uwagę w planach resortu zdrowia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje wielki Polak. Nagle trafił do szpitala, niestety nie udało się go uratować
  2. Dramat dzieci i rodziców. Najgorsze wiadomości nadeszły z samego rana
  3. Robert Lewandowski nie ukrywa, dlaczego nie ochrzcił córki. Miał ważny powód
  4. Widzowie nie mieli pojęcia, prawda była ukrywana. Chodzi o Bandziorka z "Chłopaków do wzięcia"
  5. Wygralibyście pół miliona złotych? Podchwytliwe pytanie w "Milionerach", na które niewiele osób potrafiłoby odpowiedzieć

Źródło: Rzeczpospolita / Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News