Ministerstwo Zdrowia właśnie podjęło decyzję. Zmienią się znacząco zasady

Ministerstwo Zdrowia właśnie podjęło decyzję. Zmienią się znacząco zasady Źródło: Jan Bielecki/East News

Ministerstwo Zdrowia w końcu podjęło ważną dla wszystkich decyzję. Niewielu spodziewało się czegoś podobnego, ale teraz wszystko stało się pewne. Panujące dotychczas zasady znacząco się zmienią.

Ministerstwo Zdrowia stara się ogromną ręką wyjść z panującej w naszym kraju epidemii. Niestety, zarówno zarażonych, jak i ofiar śmiertelnych, z każdym dniem przybywa, a zniesienie wielu obostrzeń znacząco utrudnia zahamowanie wirusa. Teraz Ministerstwo Zdrowia podjęło ważną decyzję, wiele się zmieni. 

Ministerstwo Zdrowia zadecydowało. Zmienia się zasady 

Jeszcze do niedawna Polakom spędzała sen z powiek 2-tygodniowa kwarantanna, którą należało odbyć po powrocie do rodzimego kraju. Nakaz został jednak zniesiony, ale rząd postanowił wprowadzić "nieco mniej uciążliwą" formę izolacji. Chodzi o osoby, którym wynik testu na COVID-19, po wystąpieniu ryzyka zarażenia, wyszedł ujemny lub testy nie zostały jeszcze przeprowadzone. Jeszcze do niedawna budziło to wiele wątpliwości w opinii publicznej. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak podaje Wprost.pl, 1 lipca w Dzienniku Ustaw opublikowano nowelizację tego rozporządzenia, według której osoba z ujemnym wynikiem, po tym jak zostanie on wprowadzony do systemu teleinformatycznego przez medyczne laboratorium diagnostyczne wykonujące diagnostykę, ma odbyć 24-godzinną kwarantannę. Ponadto, materiał do badań nie może zostać pobrany od takiej osoby wcześniej niż w siódmy dzień od dnia, w którym pojawiło się ryzyko zarażenia. 

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Kilkanaście pasażerów autokaru rannych, kłęby dymu. Trwa czarna seria na początek wakacji w Polsce

2. Watykan pogrążył się w żałobie. Benedykta XVI spotkała prawdziwa tragedia

- Kwarantanna może zakończyć się też po 14 dniach, licząc od dnia następującego po ostatnim dniu odpowiednio narażenia albo styczności, w przypadkach gdy badanie, o którym mowa wyżej, nie zostanie wykonane - wyjaśnia portal Wprost.pl, dodając, że projekt nie został przekazany do opiniowania i konsultacji publicznych. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zasypiasz i niespodziewanie czujesz drgnięcie? Organizm wysyła ci ważny znak, musisz unikać spożywania 1 produktu, konsekwencje mogą być opłakane
  2. Koledzy z szatni dokuczają Jakubowi Błaszczykowskiemu. Wymyślili mu specjalny pseudonim
  3. Panna młoda zabroniła 14-letniej siostrze być druhną. Powód zwala z nóg, ręce opadają
  4. Mama zrobiła zdjęcie umierającej córce. Kilka miesięcy później spojrzała na nie i zamarła
  5. Maleńkie bliźniaczki spały, gdy rzucił się na nie pies. Mama nie była w stanie powstrzymać tragedii
  6. Nie mieści się w głowie, co właśnie zrobił Andrzej Duda. Tysiące Polaków nigdy mu nie zapomną

Źródło: Wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News