Do sieci wyciekły dokumenty ze spotkania Ministerstwa Finansów z przedstawicielami izb skarbowych. W ujawnionych notatkach służbowych czytamy, że resort finansów żąda od izb skarbowych zwiększenia ilości kontroli podatkowych i nałożenia nacisku na uzyskiwanie z nich wpływów do skarbu państwa. W przeciwnym razie urzędy skarbowe czekają zwolnienia.

„Ministerstwo Finansów stwierdziło, że mało urzędów skarbowych decyduje się na kontrole koordynowane (…) MF dokonało również analizy podmiotowej urzędów skarbowych – urzędy skarbowe, które będą najwyższy procent kontroli negatywnych w skali kraju, zostaną pozbawione pracowników kontroli podatkowej (…) Celem na 2015 rok jest wzrost dochodów budżetowych, wzrost kontroli okresów bieżących i wzrost kontroli pozytywnych (…) Należy obecnie zmienić tok myślenia w sprawie kontroli podatkowych – nie ma kontroli w celach prewencyjnych, kontrola ma przynosić wpływy budżetowe” – czytamy w dokumencie ze spotkania MF z przedstawicielami urzędów skarbowych.

Część dokumentu opublikował na Twitterze Ryszard Petru, były doradca Leszka Balcerowicza i aktualny przewodniczący Towarzystwa Ekonomistów Polskich.

Pełna treść dokumentu TUTAJ.

źródło: wprost/tvn24bis

Zobacz również