Polskie ministerstwo właśnie poinformowało. Dzisiaj o 22:00 wylatuje samolot

Polskie ministerstwo właśnie poinformowało. Dzisiaj o 22:00 wylatuje samolot Źródło: Twitter.com KGPSP

Ministerstwo przekazało najnowsze informacje, dzisiaj o godzinie 22:00 z lotniska w Warszawie wyruszy do Libanu samolot Polskich Lili Lotniczych LOT. Wiceszef MSZ Paweł Jabłoński poinformował, że na jego pokładzie znajdą się zespoły ratowników medycznych oraz chemicznych, a także ekipa do poszukiwania ludzi pod gruzami oraz sprzęt medyczny i opatrunki.

Ministerstwo zapowiedziało pomoc dla Libanu, gdzie doszło wczoraj do katastrofalnej w skutkach eksplozji w stolicy państwa, Bejrucie. Wiceszef MSZ Paweł Jabłoński poinformował, że w środę 5 sierpnia 2020 roku z lotniska w Warszawie wystartuje samolot PLL LOT. Na jego pokładzie znajdą się m.in. członkowie zespołów medycznych oraz ekipy poszukiwawcze.

Ministerstwo zapowiedziało pomoc dla Libanu

Do wybuchu doszło w magazynach portu w Bejrucie. Jako przyczynę eksplozji władze kraju wskazały prace spawalnicze w składach saletry amonowej. Siła wybuchu była ogromna, słychać go było nawet na Cyprze, oddalonym od Stolicy Libanu o 240 kilometrów. Na miejscu ogłoszono stan klęski żywiołowej, trwa rozpaczliwa walka o życie ludzkie. W wyniku tragedii śmierć poniosło co najmniej 100 osób, a około 4 tysiące odniosło rany.

- Zgodnie z poleceniem premiera Morawieckiego wysyłamy do Libanu misję ratunkową – w pierwszych godzinach szczególnie istotne jest wsparcie osobowe. Z Polski będzie to grupa poszukiwawczo-ratownicza, zespół ratownictwa chemicznego oraz zespół medyczny. Łącznie będzie to 54 osób, w tym 11 medyków oraz 43 ratowników z 4 psami - poinformował wiceminister spraw zagranicznych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Ministerstwo z Polski wysyła samolot do Bejrutu

Samolot z pomocą z Polski wystartuje dzisiaj o godzinie 22:00 z warszawskiego lotniska. Paweł Jabłoński podkreślił również, że polska ambasada w Bejrucie jest w stałym kontakcie z władzami Libanu i na bieżąco przekazuje informacje o tym, czego najbardziej potrzeba na miejscu tragedii.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramatyczne wydarzenia w TVP na żywo. Są ranni, podczas transmisji doszło do tragedii

2. Lekarze ostrzegają, że druga fala już uderzyła. Niepokojące doniesienia zza granicy

3. Ministerstwo ogłosiło zmiany w trybie pilnym. Wprowadzony zostanie nowy obowiązek dla wszystkich Polaków, bez wyjątku

- Wyślemy również sprzęt i wyposażenie medyczne, środki opatrunkowe, dezynfekcyjne, leki, namiot szpitalny, czyli sprzęt niezbędny do ochrony zdrowia i życia w sytuacjach kryzysowych - dodał wiceszef MSZ.

Najlepsze newsy: 

  1. Premier podjął decyzję. Wszystko stanie się jeszcze dzisiaj
  2. Skandal na pogrzebie malutkiego dziecka w Polsce. Wziął do ręki piłę, zrobił okropną rzecz
  3. Przygnębiające odkrycie TVN. Uwielbiana gwiazda żyje w tragicznych warunkach z 70 psami, szczury chodzą wszędzie
  4. Już w poniedziałek zostanie podjęta decyzja. Niepokojące doniesienia dla wszystkich mających w planach podróże
  5. Gwiazda "M jak miłość" przeszła okropne chwile, ma traumę. Wieść o jej przykrych doświadczeniach jest zwyczajnie smutna, nikt się nie spodziewał

Źródło: Polsat News

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News