Będzie nowe ograniczenie? Ministerstwo zabrało głos, Polacy nie będą zadowoleni

Będzie nowe ograniczenie? Ministerstwo zabrało głos, Polacy nie będą zadowoleni Źródło: pikio.pl

Ministerstwo Zdrowia zabrał głos w bardzo ważnej sprawie dla wielu Polaków. Czy czekają nas nowe ograniczenia w związku z nadchodzącą drugą falą koronawirusa? Wiele osób nie będzie zadowolonych z najnowszych doniesień resortu. Zapowiadane zmiany zdecydowanie nie napawają optymizmem. Branża weselna ponownie może bardzo ucierpieć.

Czy Polaków czekają kolejne nowe ograniczenia? Ministerstwo Zdrowia zabrało głos w tej sprawie. Wiele osób może nie być zachwyconych najnowszymi doniesieniami rzecznika resortu. Zapowiadane zmiany mogą bardzo uderzyć w wiele osób. Co się może zmienić w porównaniu do obecnych przepisów? 

Ministerstwo Zdrowia zabrało głos w sprawie nowych ograniczeń, które mogą czekać nas jesienią

Jak przekazało Ministerstwo Zdrowia, nie wyklucza się wprowadzenia zmian przepisów dotyczących organizacji oraz liczebności wesel. Rzecznik resortu, Wojciech Andrusiewicz, przekazał w środę, że istnieje również możliwość wprowadzenia rejestracji gości weselnych. 

- Wszystko wskazuje, że mogą być dodatkowe obostrzenia dotyczące organizacji i liczebności wesel. Istnieje też możliwość doprecyzowania przepisów w zakresie rejestracji wesel, musi to być zapis ustawowy - przekazał rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz podczas rozmowy w mediami w Warszawie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

- Czekamy na zebranie się parlamentu - Sejmu i Senatu. Przed zebraniem się obu izb nie możemy forsować takich przepisów prawa. Ale poważnie rozważamy wprowadzenie rejestracji gości weselnych - dodał Andrusiewicz. 

Według przepisów, które panują obecnie, w wesele może wziąć udział 150 osób. W strefach żółtych limit ten jest mniejszy - 100, z kolei w czerwonych jest to już 50 osób. Według dzisiejszych doniesień rzecznika Ministerstwa Zdrowia nie wyklucza się jednak, że przepisy te zostaną w pewnym stopniu zaostrzone poprzez chociażby wprowadzenie rejestracji gości weselnych. 

Dzisiaj grzeje: 1. Mamy potwierdzenie, ale Polacy dowiedzą się z opóźnieniem. Zadecydowano z dnia na dzień

2. 5-latek miał jelito jak sito. Dziecko połknęło popularną zabawkę

3. Właśnie poinformowano przed chwilą. Nie żyje aż 20 osób

Rzecznik resortu został zapytany o to, kiedy mogłyby nas czekać takie zmiany. Z jego relacji wynika, że może do tego dojść, jeśli będą obserwowane ogniska weselne. Jeśli sytuacja będzie stawała się coraz gorsza, zostaną podjęte odpowiednie działania. Od początku epidemii łącznie potwierdzono 68 517 przypadków zachorowania na koronawirusa, zmarło 2078 z nich. Jak podał w środę resort, ogniska weselna zostały odnotowane w czterech województwach. Ministerstwo szykuje także inne kontrowersyjne zmiany.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kochano go za ”Klan”, ”Plebanię”, ”Ojca Mateusza” i inne hity TVP. Właśnie dowiedzieliśmy się o jego śmierci
  2. Była ikoną TVP, wiodła życie jak w bajce. Najnowsze doniesienia są bardziej niż przykre
  3. Decyzja została podjęta, nie ma już odwrotu. Minister podpisał dokument, wielka zmiana już od dziś
  4. Michał Wiśniewski wyniszczany przez ciężką chorobę. Walczy już tylko dla rodziny
  5. Przestępstwo na planie Dzień Dobry TVN, tego jeszcze nie było. Do sieci trafiła załamująca relacja

Źródło: Polskie Radio24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News