Ministerstwo Zdrowia ostrzega
Piotr Molecki East News
Monika Majko - 21 Sierpnia 2020

Bardzo poważne ostrzeżenie Ministerstwa Zdrowia. Dotyczy kilku regionów Polski

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o pilnym ostrzeżeniu dla Polaków, w kilku regionach naszego kraju sytuacja jest bardzo poważna. Wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska przekazał najnowsze informacje w tej sprawie. Polityk zapowiedział, że jeśli nic się nie zmieni, wielu mieszkańców odczuje nieprzyjemne konsekwencje obecnej sytuacji.

Ministerstwo Zdrowia przekazało dzisiaj informacje o rekordowym dobowym wzroście liczby wykrytych zakażeń koronawirusem na terenie naszego kraju. W związku z ostatnimi wydarzeniami, Wiceminister Zdrowia Waldemar Kraska zaapelował do Polaków. Jeśli nic się nie zmieni, wiele osób odczuje przykre konsekwencje obecnej sytuacji.

Ministerstwo Zdrowia przekazało pilne ostrzeżenie

Na wczorajszej konferencji prasowej wiceszef Ministerstwa Zdrowia Waldemar Kraska ogłosił aktualizację listy stref żółtych i czerwonych. Dodatkowo, polityk przekazał informacje o regionach w Polsce, które znajdują się na tzw. liście ostrzegawczej. Oznacza to, że liczba zakażeń na tych terenach jest tak wysoka, że niewiele brakuje, by spełniły kryteria, wymagane do znalezienia się w obrębie stref z podwyższonym rygorem sanitarnym.

Magda Mołek - wyznanieTragedia wydarzyła się niespodziewanie. Smutna wiadomość o Magdzie Mołek, widzowie nie mieli pojęciaCzytaj dalej

Wśród stref obecnie wpisanych na listę ostrzegawczą, znajdują się powiaty wołomiński, otwocki, pucki i starogardzki, a także Kraków, Katowice i Koszalin.

– Kraków jest bardzo blisko, żeby wejść do kategorii żółtej. Jeżeli liczba nowych zakażeń będzie w takiej dynamice jak w tej chwili, to myślę, że w następnym tygodniu Kraków będzie niestety w kategorii żółtej – przekazał podczas konferencji w czwartek Waldemar Kraska.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ślub polskich gwiazdStare zdjęcia ślubne polskich gwiazd. Ibisz i Cichopek rozwalili system, widok zwala z nógCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło listę ostrzegawczą

To wyjątkowo kiepskie informacje nie tylko dla mieszkańców tych regionów, ale również turystów, którzy zaplanowali swoje urlopy m.in. właśnie w Krakowie. Przedstawiciele lokalnych władz apelują, by w związku z tymi doniesieniami w najbliższym czasie szczególnie zadbać o przestrzeganie wymogów sanitarnych.

- Apelujemy do turystów i mieszkańców o przestrzeganie obostrzeń sanitarnych. Prosimy, aby nosić maseczki, dezynfekować ręce, przestrzegać dystansu społecznego. Musimy się wzajemnie szanować. Chodzi o dobro wszystkich – przekazał Andrzej Łęcki, naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Publicznego starostwa w Zakopanem.

Dzisiaj grzeje:

1. Magda Gessler pobiła się ze swoją ekipą. Wszystko nagrały kamery

2. Ważne ostrzeżenie WHO. Epidemia się zmienia, podali, kto w największym stopniu roznosi koronawirusa

3. Wędkarz złapał dziwną rybę. Gdy zajrzał do środka, zamarł, natychmiast chwycił za telefon

Wiceminister Kraska podkreślił po raz kolejny, jak ważne jest przestrzeganie rygoru sanitarnego. Polityk zaznaczył, że wobec zagrożonych regionów nie będzie stosowana żadna "taryfa ulgowa". Jeśli przekroczą dozwolone progi, zostaną wpisane na listę stref z dodatkowymi ograniczeniami.

– Powinniśmy być uczuleni na to, że te obostrzenia, które wprowadziliśmy, mogą spotkać każde miejsce w kraju. My posiłkujemy się danymi, które do nas spływają, nie ma tutaj żadnej uznaniowości i protekcji. Jeżeli będzie taka potrzeba, każde miasto w kraju może znaleźć się w kategorii żółtej lub czerwonej – przekazał Waldemar Kraska.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tragiczna wiadomość z samego rana. Nie żyje uwielbiany gwiazdor, znamy prawdopodobna przyczynę śmierci
  2. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Tragiczny bilans wyjazdu nad polskie morze
  3. Władze nagle wydały ostrzeżenie. Duże niebezpieczeństwo, trzeba uważać
  4. Gwiazdorska para w żałobie. Stracili drugie dziecko w ciągu roku
  5. Były dziennikarz TVP usłyszał straszne zarzuty. Najnowsze doniesienia wstrząsnęły opinią publiczną

Ciąża31-latka od 15 lat jest w ciąży. Zdjęcia trafiły do sieci, ciężko uwierzyćCzytaj dalej

Źródło: TVN 24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News