minister zdrowia pilny komunikat
Unsplash Alexandre Chambon
Joanna Szwalikowska - 30 Października 2020

Pilny komunikat Ministra Zdrowia. Dotyczy wszystkich, którzy nie mieszkają sami

Minister zdrowia podczas dzisiejszej konferencji prasowej przekazał informacje dotyczące zmian, jakie w najbliższym czasie zostaną wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa. Wystosował również bardzo ważny komunikat dotyczący osób, które nie mieszkają same.

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji wraz z premierem Mateuszem Morawieckim przekazali najnowsze ustalenia dotyczące tego, jak będzie wyglądała dalsza walka z pandemią koronawirusa. Minister zdrowia miał do przekazania bardzo ważny komunikat dotyczący Polaków zamieszkujących z innymi domownikami.

Krzysztof Jackowski bije na alarm, zacznie się już w poniedziałek. Porażająca wizja dla PolakówKrzysztof Jackowski bije na alarm, zacznie się już w poniedziałek. Porażająca wizja dla PolakówCzytaj dalej

Minister zdrowia przekazał pilny komunikat dotyczący wszystkich osób, które nie mieszkają same

Pandemia koronawirusa z każdym dniem przybiera na sile, sytuacja jest alarmująca. Wczoraj pękła kolejna bariera i odnotowano 20 156 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Niestety, dziś padł kolejny rekord - 21 629 nowych zakażeń. Tempo przyrostu, z jakim mamy do czynienia od kilku tygodni jest dramatyczne.

Od kilku tygodni polski rząd podejmuje kolejne działania mające na celu spowolnienie dynamiki rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce. Niestety, liczba nowych przypadków stale rośnie. W związku z krytyczną sytuacją w kraju została dziś zwołana konferencja prasowa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Dramatyczny wzrost liczby nowych zakażeń sprawił, iż premier Mateusz Morawiecki już wczoraj zapowiedział zwołanie konferencji prasowej. W jej trakcie mieliśmy okazję dowiedzieć się, jaka decyzja zapadła ostatecznie w sprawie cmentarzy, a także pracy biurowej.

W trakcie konferencji głos zabrał również minister zdrowia Adam Niedzielski, który poinformował między innymi o tym, że rozwój pandemii jest nieustannie monitorowany, a także przekazał informacje na rozbudowy izolatoriów w taki sposób, by osoby, które w nich przebywają, mogły pozostawać w tych warunkach do momentu całkowitego wyleczenia.

- Rozbudowujemy infrastrukturę izolatoriów, aby osoby, które nie wymagają intensywnej opieki, mogły w tych warunkach przebywać aż do całkowitego wyleczenia - mówił minister zdrowia. Przekazał również bardzo ważny komunikat dotyczący osób, które nie mieszkają samotnie.

- Zmieniamy proces prowadzenia kwarantanny. Domownicy osoby chorej będą automatycznie wpisywani na kwarantannę - powiedział szef resortu zdrowia podczas piątkowej konferencji prasowej.

Jak wynika z komunikatu ministra zdrowia od tego momentu, wszystkie osoby mieszkające z osobą, która otrzyma pozytywny wynik testu na koronawirusa, będą automatycznie zapisane na kwarantannę w systemie. Jak dodał, pojawi się również nowość dla pacjentów dotycząca opieki na poziomie podstawowym.

Dzisiaj grzeje:

1. Fatalne informacje dla wielu Polaków. Mamy potwierdzenie, właśnie wprowadzono ogromne ograniczenia

2. Gigantyczne manifestacje ruszyły, ulice są sparaliżowane. Wszędzie policja i wojsko, słychać tylko krzyki

3. Wszystko zacznie się już dzisiaj o 17. Ogromne utrudnienia, cała Polska wstrzymuje oddech

- Nowością, którą będziemy wprowadzali, jest opieka na poziomie podstawowym. Pacjenci skąpo i bezobjawowi otrzymają pulsoksymetr, a jego zapisy będą analizowane przez specjalne centrum analizy - przekazał szef resortu zdrowia.

Zdaniem ministra zdrowia, rozeznanie na temat liczby chorych jest coraz lepsze, podkreślając, iż bardzo ważnym jest, byśmy wszyscy zachowywali się odpowiedzialnie i przestrzegali rygorów sanitarnych. Niebezpiecznie dynamiczna sytuacja epidemiczna w kraju wymagała wprowadzenia przez rząd kolejnych obostrzeń, między innymi w związku z nadchodzącymi obchodami Wszystkich Świętych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pseudowłaściciel pogrzebał psa żywcem. Zwierzę nie dało za wygraną
  2. Tysiące Polaków w żałobie. Nie żyje trener reprezentacji Polski, był medalistą mistrzostw, pracował wiele lat
  3. Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Morawiecki właśnie wydał nowe zarządzenie
  4. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził
  5. Wszyscy się mylili. Koronawirus zaraża inaczej niż sądziliśmy, nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń
  6. CD Projekt RED włącza się do protestów kobiet. Opublikowano wymowną grafikę
  7. Babcia kroiła cebulę i zalewała jednym składnikiem. Przeziębienie znikało jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Twitter, TVP Info

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News