minister zdrowia przyszły tydzień
Pixabay srgmmv
Joanna Szwalikowska - 24 Października 2020

Minister zdrowia już nie ukrywa. Powiedział, co wydarzy się w przyszłym tygodniu

Minister zdrowia postanowił niczego już nie ukrywać. Zdradził, jaka sytuacja czeka nas już w przyszłym tygodniu. Niestety nie miał do przekazania dobrych informacji.

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas piątkowej konferencji prasowej z premierem Mateuszem Morawieckim nie ukrywał już niczego. Postanowił zdradzić, co czeka nas w przyszłym tygodniu. Niestety, to co miał do przekazania, nie napawa optymizmem.

Prawdziwy dramat. Jolanta Kwaśniewska nie mogła dłużej milczećPrawdziwy dramat. Jolanta Kwaśniewska nie mogła dłużej milczećCzytaj dalej

Minister zdrowia przekazał, co czeka nas w przyszłym tygodniu

Pandemia koronawirusa nieustannie przybiera na sile. Każdego dnia Ministerstwo Zdrowia publikuje na Twitterze informacje dotyczące tego, ile nowych przypadków zakażenia zostaje odnotowanych. W ostatnim czasie regularnie są to niepokojące rekordy. W ciągu ostatniej doby zarejestrowano 13 632 nowe, potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem.

- Przed nami krytyczny tydzień, w tym nadchodzącym tygodniu przesądzi się, czy będziemy mieli do czynienia z dalszą wykładniczą eskalacją pandemii - mówił w piątek minister zdrowia, Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluDariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluCzytaj dalej

Od początku epidemii w Polsce zakaziło się 228 318 osób (mowa o przypadkach potwierdzonych, tych rzeczywistych niestety może być o wiele więcej). 4 172 osoby z kolei zmarły z powodu COVID-19. Podczas konferencji prasowej, która dotyczyła wprowadzenia nowych obostrzeń, minister zdrowia zdradził, że najbliższy tydzień okaże się decydujący dla Polski.

- Przed nami krytyczny tydzień, bo przesądzi się, czy epidemia będzie eskalować. Jeżeli tendencja wzrostu zachorowań się utrzyma, to w przyszłym tygodniu dzienna liczba zachorowań dojdzie do 20-25 tysięcy - mówił minister zdrowia, Adam Niedzielski.

Zdaniem ministra, to właśnie najbliższy tydzień ma pokazać nam, jak w dalszym ciągu będzie rozwijała się epidemia koronawirusa. Rząd liczy na to, że charakter wzrostu zachorowań się zmieni, a krzywa zachorowań zostanie wypłaszczona. Czy tak się jednak stanie? Jak dodał minister, obecnie spełniają się czarne scenariusze dotyczące liczby zachorowań, która ma dojść do 15 tysięcy.

- Jeżeli ta tendencja by się utrzymała, to w przyszłym tygodniu (...) będziemy narażeni na ryzyko 20-25 tysięcy dziennych zachorowań. Taki scenariusz jest już gorszy od czarnego - przekazał szef resortu zdrowia.

Dzisiaj grzeje:

1. Lekarka z polskiego szpitala nie mogła już dłużej. Zdradziła, co się wyrabia obecnie w szpitalach

2. Wiadomość sprzed chwili: Andrzej Duda miał test na koronawirusa. Znamy wynik

3. Będą mandaty za wychodzenie z domu w całej Polsce? Policja zdradza szczegóły, trzeba wiedzieć

Jeżeli obecna tendencja zachorowań się utrzyma, dając nam kolejne ogromne rekordy nowych zachorowań każdego dnia, sytuacja w kraju stanie się dramatyczna. Podczas piątkowej konferencji premier nie wykluczył, iż może to skutkować wprowadzeniem jeszcze bardziej rygorystycznych obostrzeń.

- Nasza służba zdrowia cały czas na razie zachowuje wydolność, zachowuje sprawność operacyjną - przekonywał Adam Niedzielski. Jak wskazał, pojawiają się pojedyncze historie, jednak, jego zdaniem, jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji i takie rzeczy muszą się zdarzać.

- Reagujemy, staramy się im przeciwdziałać, ale jesteśmy już dawno poza strefą komfortu. Musimy zrobić wszystko, żeby zahamować ten dalszy rozwój pandemii - mówił minister zdrowia. Jak zaznaczył, wraz z ministerstwem zdrowia wykonuje on wszystkie możliwe działania, które pomagają rozbudować infrastrukturę szpitalną. Wskazał w tym momencie na przekształcanie szpitali powiatowych w te, przeznaczone wyłącznie dla pacjentów zakażonych koronawirusem, a także zajmowanie kolejnych oddziałów internistcyznych w większych szpitalach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Pitbull spędził 6 lat w schronisku. Pewnego dnia jego życie zmieniło się o 180 stopni
  3. Ile zarabia Kamil Stoch? Kosmiczna kwota, aż nie mieści się w głowie, wielu Polaków może tylko pomarzyć
  4. Zapadła ostateczna decyzja ws. cmentarzy. Rzecznik rządu się wygadał, dobitne słowa
  5. Ksiądz nagle przerwał mszę i wyszedł. Gdy wrócił, wierni zamarli, chwilę później wszyscy szybko opuścili kościół
  6. Sklepy Biedronki otwarte w niedziele. Sieć znalazła sposób na ominięcie zakazu
  7. Urząd Skarbowy wprowadza kontrowersyjne zmiany. Czekają nas wszystkich, Polacy nie mogą uwierzyć
  8. Hit każdej kuchni. Aromatyczna domowa przyprawa na bazie liści laurowych do zup, sosów i marynat
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News