minister zdrowia fatalne informacje
Pikio.pl
Joanna Szwalikowska - 22 Października 2020

Minister zdrowia zdradził, co stanie się już niedługo. Dotyczy wszystkich Polaków

Minister zdrowia, Adam Niedzielski, podczas dzisiejszej konferencji prasowej zdradził, co czeka Polaków w najbliższym czasie. Niestety, ma fatalne wieści.

Minister zdrowia, Adam Niedzielski, w trakcie dzisiejszej konferencji z prezes Lux-Med Anną Rulkiewicz oraz rzecznikiem ministerstwa zdrowia Wojciechem Andrusiewiczem, przekazał, co czeka Polaków w najbliższym czasie. Niestety, nie ma dobrych wiadomości.

Pielęgniarka nie mogła dłużej milczeć. Powiedziała co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczećPielęgniarka nie mogła dłużej milczeć. Powiedziała co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczećCzytaj dalej

Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał fatalne wieści dla Polaków

- Baza łóżek powiększy się o tysiąc łóżek z sektora prywatnego - mówił minister zdrowia, deklarując, że w najbliższym czasie baza łóżek dla osób zakażonych koronawirusem powiększy się o tysiąc uzyskany z sektora prywatnego Pytanie budzą jednak sprawy kadrowe. Czy wystarczy personelu medycznego, aby kolejny tysiąc pacjentów mogło znaleźć odpowiednią opiekę? Przekazał również fatalną wiadomość dla Polaków.

- Naturalne jest rozciągnięcie strefy czerwonej na cały kraj. Do końca tygodnia minister spodziewa się dalszego dobowego wzrostu zachorowań - może dojść do 15 tysięcy - przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski w trakcie konferencji prasowej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluDariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluCzytaj dalej

Niestety, minister zdrowia miał do przekazania fatalne wieści dla wszystkich Polaków. Choć wprowadzenie stref miało znacznie wpłynąć na walkę z koronawirusem, okazuje się, że nie zdało próby. W najbliższym czasie możemy spodziewać się kolejnych rekordów zachorowań. Według szefa resortu zdrowia, do końca tygodnia może być to nawet 15 tysięcy przypadków dziennie.

Jak wynika z najnowszych informacji przekazanych przez ministra zdrowia, krzywa zachorowań w najbliższym czasie z pewnością nie zostanie wypłaszczona. W dodatku, jak przekazał, rozciągnięcie strefy czerwonej na obszar całego kraju jest naturalne. Prawdopodobnie decyzja o tym zostanie ogłoszona już dziś podczas konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego.

- Spodziewam się wzrostu zachorowań, nawet do 15 tysięcy dziennie. Tu nie ma strefy komfortu - mówił Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej. Kolejne rekordy zachorowań jednoznacznie wskazują na to, że czekają nas jeszcze większe obostrzenia niż do tej pory.

- Czerwona strefa, ograniczenia w szkołach i dalsze ograniczenia w gospodarce - odpowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski na pytanie o to, jakie działania należy podjąć, by w przyszłym tygodniu nie osiągnąć 20 tysięcy nowych zakażeń dziennie.

- Więcej informacji na ten temat usłyszycie państwo na popołudniowej konferencji - zapowiedział minister. Już dziś po południu premier Mateusz Morawiecki rozwieje wszelkie wątpliwości o oficjalnie ogłosi nowe obostrzenia, które prawdopodobnie wejdą w życie od soboty. Czy szkoły przeją częściowo na nauczanie zdalne lub hybrydowe?

Dzisiaj grzeje:

1. Lekarze biją na alarm, pilny apel. Sytuacja jest fatalna, liczy się każda pomoc

2. Mateusz: „Mam 32-letnią żonę, 6-letniego syna i piękną 19-letnią kochankę. Pomaga nam w opiece nad synem, raj”

3. Szef WHO nie pozostawił wątpliwości. Bardzo złe wieści dot. koronawirusa w Polsce

- Szkoły są bardzo ważnym elementem utrzymania ciągłości życia gospodarczego, ale one są rozsadnikiem epidemii; dzieci przechodzą to bezobjawowo, przynoszą do domów, to nie jest tylko hipoteza - stwierdził szef resortu zdrowia wbrew niedawnym stwierdzeniom, iż szkoły są w stanie funkcjonować normalnie pomimo epidemii.

- Sytuacja jest bardzo poważna, wydaje mi się, że jest też przestrzeń na kolejne obostrzenia, takie bardziej drastyczne, które spowodują, że wyhamujemy, bo w tej chwili musimy robić wszystko, aby bronić wydolności systemu opieki zdrowotnej - powiedział minister zdrowia.

Z ostatniej chwili: Właśnie zapadła decyzja dot. zamknięcia cmentarzy na Wszystkich Świętych

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tata bawił się z synkiem. Ich husky nie zrozumiał sytuacji i rzucił się na mężczyznę, jest nagranie
  2. Anna Lewandowska nagle zadziwiła tysiące Polaków. Wszystko przez jeden szczegół, fani zaczęli głośno krytykować
  3. Klamka zapadła. Premier właśnie potwierdził, ogromna zmiana dla wszystkich seniorów
  4. Z ostatniej chwili: Właśnie zapadła decyzja dot. zamknięcia cmentarzy na Wszystkich Świętych
  5. Gwiazda show TVP walczy o życie. Jest podpięty do aparatury, fani są wstrząśnięci
  6. Spłonęło 50 samochodów w Warszawie, 150 osób bez dachu nad głową. Winna bateria elektrycznej hulajnogi?
  7. Piła codziennie sok z kiszonej kapusty, już po 5 dniach zauważyła zdumiewającą różnice. Zniknęła najgorsza dolegliwość
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: TVP Info, Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News