Decyzja ministra zdrowia nie mogła być inna. Powołano specjalny sztab, postanowienie zelektryzowało wiele osób
Pikio.pl
Irmina Jach - 18 Września 2020

Decyzja ministra zdrowia nie mogła być inna. Powołano specjalny sztab, postanowienie zelektryzowało wiele osób

Minister zdrowia zwołał dziś konferencję, podczas której przedstawił plany resortu na najbliższe miesiące. Podjęto decyzje, na które czekano od dłuższego czasu. Adam Niedzielski powołał specjalny sztab, którego działania mają poprawić działania sektora medycznego. Jego słowa zelektryzowały wielu Polaków.

Minister zdrowia, Adam Niedzielski, w piątek, 18 września bieżącego roku, ogłosił swoją najnowszą decyzję. Szef resortu powołał specjalny sztab, który będzie zajmował się stworzeniem strategii rozwoju systemu opieki zdrowotnej w Polsce. Wiemy, kto zdecydował się pełnić funkcje członkowskie.

Andrzej Duda pożegnał wielkiego PolakaWiadomość o śmierci właśnie przeszyła media. Andrzej Duda pogrążył się w smutkuCzytaj dalej

Minister Zdrowia podjął decyzję o powołaniu specjalnego sztabu

Minister zdrowia, decydując się na powołanie sztabu, zaangażował do działania grupę ekspertów, którzy na co dzień działają w obszarach składających się na polskie środowisko medyczne. Do głównych zadań zespołu będzie należała analiza aspektów ochrony zdrowia, w celu wyodrębnienia tych, które wymagają zmian. Jeśli zajdzie taka potrzeba, dojdzie także do modyfikacje obecnie panujących założeń.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Beata Tadla przeżywa dramatDramat w domu Beaty Tadli. Relacja z miejsca zdarzenia jest porażającaCzytaj dalej

- Nie będziemy wykonywali pracy od zera w tym zakresie. W dużym stopniu oprzemy się na wynikach i wnioskach narodowej debaty "Wspólnie dla zdrowia". Naszą dyskusję rozpoczęliśmy od omówienia pomysłu na tzw. recovery plan. Chodzi o przywrócenie pełnej dostępności do usług medycznych, która była ograniczona przez pandemię i jednocześnie nadganiania deficytu zdrowia, który wynika z trwającej pandemii - mówił minister zdrowia.

Prace nowo powstałego zespołu będą opierać się na trzech podstawowych założeniach. Eksperci chcą, by osoby, które ukończyły czterdziesty rok życia, mogły w przyszłości korzystać z pakietów badań profilaktycznych. Będą prowadzić również prace nad zniesieniem limitów niektórych świadczeń wchodzących w skład leczenia specjalistycznego oraz nad poprawą poziomu lecznictwa szpitalnego w dziedzinach onkologii i kardiologii. Minister zdrowia poinformował także, że zajął się problemem deficytów szczepionek na grypę.

Dzisiaj grzeje:

1. Na miejscu mnóstwo policjantów i strażaków, natychmiastowo zamknięto teren. Porażające sceny w polskiej miejscowości

2. Wideo - „Policję dzwoń Wiesiek” - Kolizja w Gdańsku - kto wymusił pierwszeństwo?

3. Polacy spożywają ją codziennie. Zdecydowanie niszczy organizm, pijąc ją nie mamy nawet pojęcia

- Zbudujemy rezerwy na ponad 500 tysięcy szczepionek. Jesteśmy po zakończonym postępowaniu zorganizowanym przez Agencję Rezerw Materiałowych. Będziemy korzystali z tych ofert, które już zostały złożone - zadeklarował Adam Niedzielski.

W skład zespołu powołanego przez szefa resortu zdrowia będą wchodzili: założyciel Sekcji Wad Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, kardiolog prof. dr hab. n. med. Tomasz Hryniewiecki, który obejmie stanowisko przewodniczącego, mgr farm. Michał Byliniak, prof. dr hab. n. med. Marcin Gruchała, pielęgniarka dyplomowana, Zofia Małas, prof. dr hab. n. med. Andrzej Matyja, lek. spec. Filip Płużański oraz lek. spec. Andrzej Zapaśnik.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wiadomości TVP wreszcie zabrały głos, wielu na to czekało. Prawie nikt nie spodziewał się podobnego materiału
  2. Niewiarygodne odkrycie. Znamy kolejny powód zatonięcia Titanica
  3. Minister Zdrowia przekazał niespodziewane wieści o szczepieniach na grypę. Wszyscy na to czekali
  4. Z ostatniej chwili: przegłosowano ważny zakaz, wszystko pod osłoną nocy. Obejmie wszystkich Polaków
  5. Młoda para z Polski wprawiła gości w osłupienie. Na weselu zatańczyli tak, że "Taniec z Gwiazdami" się chowa
  6. Polsat ostrzegł wszystkich Polaków. Po ich zjedzeniu mogą wystąpić objawy, wtedy pilnie musisz udać się do lekarza

Kot - w śmietnikuZnalazła w śmietniku kilkudniowego kociaka. Dopiero potem dowiedziała się, co tak naprawdę uratowałaCzytaj dalej

Źródło: gov.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News