Minister Zdrowia podjął decyzję
Pikio.pl
Irmina Jach - 6 Października 2020

Pilna konferencja ministra zdrowia i policji. Klamka zapadła, nowe zakazy i ogromne kary

Minister Zdrowia ogłosił, że obostrzenia, których obawiali się Polacy, wejdą w życie znacznie szybciej niż się spodziewano. Pandemia koronawirusa nie zwalnia tempa, a przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia i rządu robią wszystko, by sytuacja epidemiologiczna w kraju się nie pogorszała. Klamka zapadła, nowe zakazy i ogromne kary zaczną obowiązywać za kilka dni.

Minister Zdrowia i Komendant Główny Policji byli uczestnikami konferencji dotyczącej wprowadzenia nowych obostrzeń sanitarnych na terenie naszego kraju. Informacje, które przekazali, nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Posypią się kary.

ministerstwo zdrowiaDecyzja ministerstwa zapadła nagle. Wiemy o co chodzi, Polacy dowiedzą się dopiero jutroCzytaj dalej

Minister Zdrowia zabrał głos w sprawie nowych obostrzeń

Minister Zdrowia ogłosił na dzisiejszej konferencji pakiet "Zero tolerancji" dla nieprzestrzegania obostrzeń i zasad życia społecznego. Jak zaznaczył, w czasach pandemii koronawirusa nie ma miejsca na egoizm. W dobie rekordowych zakażeń każdy ponosi odpowiedzialność za inne osoby. Policja zadba o to, by Polacy przywiązywali większą wagę do zasad reżimu sanitarnego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policja poszukuje przestępcówPilny apel policji. Oto wizerunki najbardziej niebezpiecznych przestępców, widzieliście ich?Czytaj dalej

Wypracowano następujące rozwiązania wchodzące w skład pakietu "Zero Tolerancji":

  • Bez maseczki, tam gdzie to jest konieczne, może chodzić tylko osoba, która posiada zaświadczenie lub dokument, który wyraźnie zaznacza, że korzystanie z środków ochronnych jest niemożliwe. Osoby zdrowe, które nie posiadają zaświadczenia, będą surowo karane w ramach polityki "Zero tolerancji".
  • Zmiany dotkną także zgromadzeń publicznych. Minister Zdrowia poinformował, że dystans pomiędzy zgromadzeniami musi odtąd wynieść co najmniej sto osób. Zasada będzie respektowana przez policję.
  • Zakaz udostępniania lokali, którzy nie mają w charakterze działalności gospodarczej założeń tego typu, do imprez i placówek. Policja będzie miała prawo do przeprowadzania kontroli i karania właścicieli.

Łamanie obostrzeń związanych z maseczkami i zgromadzeniami będzie skutkowało karą finansową do 500 zł lub karą administracyjną.

Dzisiaj grzeje:

1. Właśnie się zaczęło, wielki chaos. Blokady na drogach, ogromne utrudnienia w ruchu, w akcji policja

2. Boże Narodzenie i Sylwestra spędzimy w domach? Nie ma dobrych informacji, dane są bezlitosne

3. Dziś ponad 3 tysiące zarażeń koronawirusem. Pękła bariera, której każdy się obawiał

Nowe obostrzenia związane z rekordami z zakażeń wejdą w życie w najbliższą sobotę. Maseczki będą obowiązywać też w strefie żółtej. Zmniejszona zostanie liczba gości na imprezach okolicznościowych i weselach: w strefie zielonej ze 150 do 100 gości, w żółtej do 100 do 75 gości, a w czerwonej, utrzymany zostanie limit 50 gości.. To założenie wejdzie w życie z tygodniowym wyprzedzeniem. Informacje o strefach będą odtąd wysyłane przez system RCB. Mieszkańcy otrzymają wiadomości SMS, z których dowiedzą się o nowych ograniczeniach i daty wejścia w inną strefę.

Policja będzie zdecydowanie surowiej karać nieprzestrzeganie obostrzeń. Wykroczenia nie będą skutkować już wyłącznie pouczeniem lub wręczeniem maseczki. Posypią się surowe mandaty. Osoby, które nie cierpią na poważne dolegliwości, które powołują się na drobne, nieudokumentowane niedogodności, nie mogą liczyć na łagodne traktowanie. Maseczki będą musiały być noszone także na cmentarzach, podczas Wszystkich Świętych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Prowadząca "Dzień dobry TVN" pod ostrzałem. Internauci i widzowie nie wytrzymali, polała się fala krytyki
  3. Ile zarabia Iga Świątek? 19-letnia Polka już zgarnęła ogromną fortunę, a może być jeszcze lepiej
  4. Zmiany na Wszystkich Świętych. Minister właśnie ogłosił, jakie obostrzenia zostaną wprowadzone
  5. Na miejscu straż, karetki, z samochodu nic nie zostało. Nie żyje 5 osób, wśród ofiar mogą być Polacy
  6. Szef WHO przekazał niebywałe informacje. Fantastyczna nowina ws. koronawirusa
  7. Przepis Makłowicza na gołąbki przebija wszystkie inne. Syte danie zaskakuje farszem

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News