Jak podaje portal pch24.pl, w środowym wydaniu „Gazety Wyborczej” pojawił się kuriozalny wywiad, który według serwisu jest reklamą. Chodzi o wywiad z ministrem rolnictwa Markiem Sawickim, który tłumaczy przyczyny protestu rolników w Warszawie. 

Dziś rozpoczął się strajk rolników w stolicy. Ciągniki blokują drogi, a negocjacje z ministrem Sawickim zostały zerwane po 20 minutach. Szef resortu rolnictwa postanowił wytłumaczyć sytuację i zrealizował wywiad, w którym sam zadaje sobie pytania. Następnie, jak podaje pch24.pl, miał wykupić jego publikację w środowym numerze „Gazety Wyborczej”.

To dość kuriozalne, ale minister sam zadaje sobie pytania, a następnie na nie odpowiada. W rozmowie z samym sobą poruszył różne tematy, między innymi kwestie dotyczące protestów rolników. Zapytał się również o tematy unijne, tj. możliwość rozwiązania problemów rolników, które pojawiły się wraz z regulacjami wprowadzanymi przez Unię Europejską w ramach Wspólnej Polityki Rolnej.

Sawicki dociekał jak wygląda kwestia pomocy rolnikom w związku z embargiem nałożonym na polskie owoce i warzywa przez Federację Rosyjską. Okazuje się, że rząd wprowadza trzeci mechanizm wsparcia producentów.

źródło: pch24.pl

fot. Hubert Matys

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.