Różnice kulturowe pomiędzy Europejczykami oraz przybywającymi na kontynent przedstawicielami religii muzułmańskiej stają się bardzo często przedmiotem kontrowersji. Burzliwą dyskusję wywołało właśnie nagranie ze studia jednej z telewizji, w którym miało dojść od debaty pomiędzy minister ds. integracji oraz islamskim działaczem. Zachowanie mężczyzny zadziwiło setki internautów, komentujących film na portalach społecznościowych. 

Sylvi Listhaug, norweska minister odpowiadająca za sprawy integracji i migracji, miała spotkać się z liderem organizacji wyznaniowej „Sieci Islamu”, Fahadem Qureshi, w jednej z miejscowych stacji telewizyjnych. Kiedy weszła do studia nieco spóźniona, napotkała na naprawdę zaskakujące zachowanie rozmówcy.

Kiedy Listhaug podała rękę prowadzącemu debaty, z takim samym gestem zwróciła się w stronę muzułmańskiego działacza. On jednak wsadził w jej dłoń bukiet kwiatów, odmawiając podania swojej ręki.

Zarówno sama minister, jak i telewidzowie, byli zadziwieni zachowaniem mężczyzny. Nie spodziewali się bowiem, że już na otwarcie debaty zbuduje on niemały dystans między sobą oraz rozmówczynią.

...

Zobacz również

Podarte spodnie Prokopa, buty Ziemca i u*** stół Durczoka - największe wpadki w polskiej telewizji [ZOBACZ!]