Minister wygadał się o zmianach
pikio.pl
Weronika Wasiak - 25 Października 2020

Minister edukacji wygadał się przed kamerami. Ogromna zmiana dla uczniów jest już przesądzona

Minister edukacji przypadkiem się wygadał? Przed kamerami powiedział o ogromnej zmianie, jaka czeka uczniów.

Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki, w telewizyjnym wywiadzie odniósł się do obecnej sytuacji dzieci. Przypomnijmy, że od 26 października uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych i ponadpodstawowych przechodzą na nauczanie w trybie zdalnym. To nie jedyna zmiana, jaka ich czeka?

Agnieszka Chylińska zdradziła smutną prawdę o chorobie dzieci. Poruszające wyznanie, nikt jej nie pomagaAgnieszka Chylińska zdradziła smutną prawdę o chorobie dzieci. Poruszające wyznanie, nikt jej nie pomagaCzytaj dalej

Minister wygadał się ws. ogromnej zmiany dla uczniów

Uczniowie, którzy od poniedziałku zaczną naukę zdalną (w normalnym trybie wciąż funkcjonują przedszkola i dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej), w takim trybie pracować będą do 8 listopada. Co dalej? Wszystko zależy od sytuacji epidemiologicznej w kraju. Tymczasem minister Czarnek na antenie Telewizji Republika przyznał, że ma nadzieję, iż nauka zdalna nie potrwa długo.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Sabotaż w kościołach w całej Polsce, w ruch poszły transparenty, plakaty i farby. Mamy zdjęcia z akcjiSabotaż w kościołach w całej Polsce, w ruch poszły transparenty, plakaty i farby. Mamy zdjęcia z akcjiCzytaj dalej

- Wydałem rozporządzenie na dwa tygodnie. Przez te dwa tygodnie mam nadzieję, że wypłaszczy się krzywa zachorowań - mówił.

Czarnek zaznaczył również, że największe skutki edukacji zdalnej mogą odczuć uczniowie, którzy w tym roku szkolnym mają przystąpić do egzaminu.

- Najbardziej poszkodowane są w tym wszystkim klasy VIII szkoły podstawowej, klasy maturalne i klasy szkół zawodowych, które mają egzaminy w styczniu, bo ci uczniowie przygotowują się do bardzo ważnych egzaminów. O nich będziemy myśleć w pierwszej kolejności - dodał.

Minister edukacji i nauki poinformował również, że "w resorcie już są powoływane zespoły, które pracują nad wymaganiami na egzaminach w tym roku szkolnym". Wiele wskazuje więc na to, że tegoroczne egzaminy uczniów mogą wyglądać zupełnie inaczej niż w poprzednich latach.

- Mamy świadomość, że to są uczniowie, którzy zostali poszkodowani najpierw przerwą wynikającą ze strajku nauczycieli, później przerwą wynikająca z pandemii koronawirusa wiosną i teraz, przerwą w rozumieniu przejścia na edukację zdalną. Jest gorąca praca w Ministerstwie Edukacji. Niebawem poznamy jej wyniki tak, żeby dostosować się do sytuacji, w której jesteśmy i dostosować też uczniów do tej sytuacji, również jeśli chodzi o wymagania egzaminacyjne - mówił Czarnek.

Minister zapowiedział także, że najprawdopodobniej już w przyszłym tygodniu pojawią się oficjalne informacje w sprawie uczniów.

Dzisiaj grzeje:

1. Bardzo przykre wieści o Bogumile Wander. Mąż podjął dramatyczną, ważną decyzję

2. Kinga Duda zobaczyła co dzieje się na ulicy i nagle zaczęła interweniować. Nie hamowała się

3. Wiceminister ujawnił, co stanie się w połowie listopada. Wszystko poszło na żywo

- Myślę, że w przyszłym tygodniu będziemy mogli komunikować pewne rozstrzygnięcia w ścisłej współpracy ze środowiskiem studentów i uczelni wyższych - dodał.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Na starość trafił pod ścianę domu. Okropne, co zrobili mu właściciele
  2. Narzeczona Artura Szpilki zadziwiła Polaków. Pokazała swoje roznegliżowane zdjęcie w sieci, tym razem przesadziła (FOTO)
  3. Już w poniedziałek Polacy odczują skutki, wszyscy mają dość. Działania przybierają na sile
  4. Ratownik medyczny nie mógł już dłużej. Zdradził, co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczeć
  5. Mamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 28 października dla wszystkich Polaków. Smutne informacje
  6. Jeden z najsłynniejszych graczy League of Legends kończy karierę. Zaskakujące oświadczenie Bjergsena
  7. Piorunujące i oszałamiające, mało znane zastosowania soku z ogórków kiszonych. Na odchudzanie, odporność i marynowanie mięsa
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: RMF24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News