Minister o zniesieniu kolejnych zakazów
Jakub Kaminski/East News
Weronika Wasiak - 18 Maja 2020

Zniesienie kolejnych zakazów w Polsce już od 1 czerwca? Minister podała jeden warunek

Minister odniosła się do możliwości zniesienia kolejnych zakazów już od 1 czerwca. Na ten krok czeka wielu Polaków, jednak rząd wciąż waha się nad podjęciem ostatecznej decyzji. Tymczasem media obiegły bardzo ważne informacje, by kolejny etap mógł zostać wprowadzony w życie istotny jest jeden warunek.

Minister postanowiła oficjalnie skomentować prawdopodobieństwo zniesienia przez polskie władze kolejnego zakazu z dniem 1 czerwca. Przypominamy, że 18 maja do życia wróciły salony kosmetyczne oraz fryzjerzy.Od poniedziałku pojawiła się również możliwość zjedzenia w restauracjach - dotychczas lokale świadczyły jedynie usługi na wynos. Polacy wciąż zachodzą w głowę, kiedy otwarte zostaną kolejne punkty - najnowsze doniesienia nie pozostawią złudzeń.

Łukasz SzumowskiŁukasz Szumowski podjął ostateczną decyzję. Wszystko zacznie się już 1 czerwca, duże zmianyCzytaj dalej

Kolejne zakazy zniesione już 1 czerwca? Minister podała jeden warunek

W rozmowie z Radiem Zet wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz wypowiedziała się w sprawie wprowadzonego właśnie w życie Polaków trzeciego etapu odmrażania gospodarki, tj. otwarcia restauracji oraz salonów kosmetycznych i fryzjerskich, odnosząc się jednocześnie do planowanego już czwartego etapu. Zdaniem minister, istnieje możliwość wdrożenia go za zaledwie dwa tygodnie, czyli 1 czerwca.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jan Paweł II na niepublikowanych wcześniej zdjęciachNigdy niepublikowane wcześniej zdjęcia Jana Pawła II. Czwarte sprawia, że ciężko powstrzymać łzyCzytaj dalej

Chodzi o ponowne otwarcie klubów fitness, czego domaga się od rządu cała branża. Emilewicz przyznała, że jest świadoma, jakoby osoby aktywne fizycznie były bardziej odporne na choroby, dlatego nie wyklucza, by otwarcie siłowni miało nastąpić 1 czerwca. Jak podkreśliła jednak, by tak się stało, nie może dojść do nagłego przyrostu zachorowań - w innym przypadku Polska wróci do punktu wyjścia.

Dzisiaj grzeje:

1. MZ przekazało porażające dane. Mimo zapewnień sytuacja wciąż jest tragiczna

2. Andrzej Duda zaliczył gigantyczną wpadkę. Internauci są oburzeni jego zachowaniem

- Kiedy liczba zachorowań wzrośnie gwałtownie, jesteśmy gotowi do tego, żeby zaciągać hamulec ręczny. Odmrażamy gospodarkę, patrzymy na to, co dzieje się z ilością nowych zakażeń i jeżeli ich liczba wzrasta nadmiernie, to nie będziemy się wahać i wrócimy do stanu sprzed. Komunikujemy to w uczciwy sposób. [...] W tym tygodniu będziemy kontynuować konsultacje z branżą fitness. Wiemy, że większą odporność na koronawirusa mają sprawni i zdrowi. Otwarcie klubów fitness być może za 2 tygodnie - mówiła w rozmowie z Radiem Zet cytowana przez portal Money.pl minister Jadwiga Emilewicz.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Siostra górnika wyznała prawdę. "Nasze prawa zostały pogwałcone"
  2. Robert Kubica przerwał milczenie po wielu latach. Zdradził nieznane szczegóły swojej tragedii, straszne
  3. Tragiczna śmierć aktora "Na Wspólnej". Porażające informacje przekazał jego przyjaciel
  4. Ministerstwo przekazało bardzo ważną wiadomość. Ważne zmiany od soboty
  5. Wyniki sekcji 16-letniej Kornelii wywołują ciarki na plecach. Opisali ostatnie chwile nastolatki
  6. Woda po ogórkach kiszonych jest cenna. Ale wszyscy zapomnieli o mocy wody po ogórkach konserwowych

Czterej pancerni i pies, wyznanie gwiazdoraGwiazdor "Czterech pancernych" i "Rancza" chciał umrzeć? Wyjątkowo smutne wyznanie, ciężko powstrzymać łzyCzytaj dalej

Źródło: Money

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News