Jak poinformował minister zdrowia, Konstanty Radziwiłł, rząd Prawa i Sprawiedliwości ma problemy ze zrealizowaniem jednej ze swoich obietnic wyborczych – darmowych leków dla seniorów powyżej 75 roku życia. 

Jedną z obietnic Prawa i Sprawiedliwości były darmowe leki dla osób powyżej 75 roku życia, które w sumie wydają na medykamenty ponad 2,6 miliarda złotych rocznie.

Jak jednak poinformował minister zdrowia, rząd nie może znaleźć wystarczającej ilości pieniędzy, by sfinansować realizację swojej obietnicy w takiej postaci. Znacznie opóźni się także wejście w życie tego rozwiązania.

Mimo, że początkowo mówiono o wszystkich lekach i wejściu ustawy w życie z początkiem roku to – jak ujawnił Konstanty Radziwiłł – rząd PiS skupi się najpierw na darmowych lekach typowych dla wieku senioralnego. Natomiast najwcześniejszy termin wejścia rządowych regulacji w życie przesunięto o 9 miesięcy.

Problemy rządu Prawa i Sprawiedliwości – jak przekonuje szef resortu zdrowia – są związane z niedostateczną ilością środków finansowych do jego zrealizowania.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: se  / fakty tvn

Zobacz również