9-letniej Asi z Poznania udało się przeprowadzić kiermasz, na którym wyprzedała swoje zabawki i przybory szkolne, by sfinansować leczenie i rehabilitację ciężko chorej mamy. Na miejsce przybyły tłumy, które nie szczędziły grosza. Wszystko się udało mimo donosów jakie wpłynęły do poznańskiego urzędu miasta.

Jak informowaliśmy wcześniej, 9-letnia Asia z Poznania postanowiła zorganizować kiermasz, na którym wyprzeda swoje zabawki, ubrania i przybory szkolne. Wszystko po to by ratować swoją ciężko chorą matkę. Zapowiedziany na sobotę o godzinie 11.00 na os. Batorego kiermasz stanął jednak pod znakiem zapytania, ponieważ ktoś doniósł na dziewczynkę, że ta organizuje „nielegalną zbiórkę publiczną”. Więcej pisaliśmy o tym tutaj.

Mimo wszelkich trudności i „życzliwości” anonimowych donosicieli, dziewczynce udało się doprowadzić do skutku kiermasz. Na długo przed godziną rozpoczęcia, na miejscu zjawiły się tłumy.

Ludzi chcących pomóc było tak dużo, że musieli czekać w ogromnych kolejkach do stoisk, na których można było kupić wystawione na kiermaszu rzeczy. Wiele osób chciało osobiście wręczyć pieniądze dziewczynce i ją przytulić.

 – Myślałam, że będzie to taki zwykły kiermasz, ale ktoś umieścił to moje ogłoszenie w Internecie i zaraz się tym zainteresowały telewizje. Sama już nie wiem, ile wywiadów udzieliłam – powiedziała dziewczynka w rozmowie z mediami.

 – Szok. Naprawdę nie spodziewałam się czegoś takiego. Początkowo to miał być jedynie mały osiedlowy kiermasz dla sąsiadów, z którymi jesteśmy bardzo zżyci. Trudno mi jednak opisać to wszystko, co się tu dzieje. Wnuczka wpadła na pomysł kiermaszu – mówi z kolei babcia Asi.

asia2

asia3 asia4 asia5 asia6 asia7

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh, źródło: naszemiasto.poznan.pl

...

Zobacz również