Pytanie było banalne, a uczestnik i tak nie dał rady. Milionerzy kolejny raz zaskakują

Pytanie było banalne, a uczestnik i tak nie dał rady. Milionerzy kolejny raz zaskakują Źródło: YouTube/tvnpl

"Milionerzy" po raz kolejny bez największej wygranej. Ten uczestnik długo będzie żałował, że nie posłuchał sugestii swojego przyjaciela ze studiów. Mógł zawalczyć o więcej.

"Milionerzy" znani są z tego, że na drodze do wielkich wygranych nie zawsze stoją te najtrudniejsze pytania. Popularny program buduje duże napięcie i często zmusza uczestników do podejmowania trudnych decyzji. Tym razem jednak pytanie, które zakończyło zabawę tego gracza, było zaskakująco proste. 

"Milionerzy" za trudni nawet z telefonem do przyjaciela?

W teleturnieju często padają pytania, które sprawdzają nie tyle wiedzę czy chociażby inteligencję uczestników, a są głównie pewną formą gry słownej. Ciężko zmierzyć się z takimi podchwytliwymi pytaniami pod presją czasu i spojrzenia prowadzącego, który lubi się upewnić, czy uczestnik jest w stu procentach pewny wybranej odpowiedzi.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Tym razem padło pytanie o "Platery" - pisane z wielkiej litery, gdyż od tego słowa właśnie zaczynało się zdanie, które należało dokończyć. Po wielokropku wyszczególnione były cztery opcje. Pytanie było warte niemałą kwotę, bo aż 20 000 złotych. Oto opcje, które zostały zaprezentowane jako możliwe wybory:

Platery...

A. błyszczą po wypolerowaniu
B. służyły w Wojsku Polskim
C. nadają się do gruszkówki
D. wciąga się na maszt

I chociaż większość widzów w zaciszu domowym zapewne była w stanie jednoznacznie stwierdzić, która z powyższych opcji jest tą właściwą, gracz poczuł się na tyle niepewnie, że postanowił skorzystać z jednego z kół ratunkowych i zadzwonić do swojego przyjaciela ze studiów. Dawny kolega zasugerował graczowi odpowiedź A, czyli tę samą, ku której ten skłaniał się na początku. 

Jednak uczestnik najwidoczniej uznał, że jeżeli za wiele osób zgadza się z jego opinią, coś musi być nie tak. Jeszcze trochę pogłówkował i po momencie zastanowienia podał swoją ostateczną odpowiedź: B. Musiał być bardzo rozczarowany, gdy okazało się, jak blisko był zdobycia 20 000 złotych, bowiem poprawną odpowiedź jest rzecz jasne opcja A.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat polskiej piosenkarki. Jej kochanek popełnił samobójstwo, znaleziono go w wannie z workiem foliowym na głowie
2. Ciężarna panna młoda padła na ziemię tuż przed ołtarzem. Kiedy goście zrozumieli co naprawdę się stało, zaczęli płakać z rozpaczy i smutku

Zgodnie ze słownikową definicją, platery są pokrytymi warstwą srebra metalowymi sztućcami lub naczyniami, które masowo rozpoczęto wytwarzać w XIX wieku. Były one odpowiedzią na zaspokojenie ambicji mieszczan, którzy nie mogli sobie pozwolić na zakup prawdziwych kosztownych sreber.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Potrzebujesz gotówki? Jest bardzo prosty sposób nawet na killka tysięcy złotych
  2. Wyłudzają miliony z 500 plus. Rekordzistka zgarnęła z programu drugą pensję
  3. Ojciec usłyszał dziwny dźwięk z pokoju dziecka. Gdy wszedł do środka, zamurowało go. Wszystko nagrał
  4. Nie żyje legendarna dziennikarka. Przegrała walkę z nowotworem
  5. Mężczyzna od dawna planuje idealne zaręczyny. Boi się, że jeden szczegół może zrujnować jego zamiary
  6. Dwa wypadki autokarów w Polsce. Oba były pełne małych dzieci

źródło: wp

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News