Z tym problemem kobiety zmagały się od zawsze. Wydawało się, że tak już musi być i nic się z tym zrobić nie da. Jednak życie potrafi zaskoczyć także pozytywnie. Tym razem los, a właściwie nauka, uśmiechnęła się do wszystkich kobiet na świecie.

Okres, poza pogorszeniem samopoczucia, oznacza dla kobiet także wiele niedogodności higienicznych, które bywają naprawdę uciążliwe. Jeden z producentów bielizny postanowił wyjść naprzeciw kobiecym potrzebom, tworząc alternatywę dla podpasek i tamponów.

Firma THINX wypuściła na rynek amerykański kolekcję majtek, które docelowo mają zastąpić tampony oraz podpaski. Producent ujawnia, że majtki są wyjątkowo cienkie, ale jednocześnie doskonale wchłaniają krew menstruacyjną, a ich „pojemność” jest równa tej, którą mają dwa tampony.

Jak to prać?

Dzięki innowacyjnej technologii figi nie są wyposażone w żadne wkładki, a krew chłoną całą swoją powierzchnią. Majtki mają być nieprzemakalne i odporne na wycieki. Ich górna warstwa ma mieć również właściwości bakteriobójcze, a krew oraz wilgoć mają być przepuszczane do drugiej warstwy, co umożliwi użytkowniczkom zachowanie świeżości oraz komfortu.

Innowacyjne majtki nie są jednorazówkami. Aby zachowały swoje właściwości, należy prać je w zimnej wodzie bez użycia płynu do płukania i wysuszyć, podobnie jak zwykłą bieliznę.

Przełomowy produkt jest dostępny również w Polsce, gdzie możemy zamówić go za pośrednictwem strony internetowej sklepu. Luksus jednak kosztuje – najtańszy model majtek kosztuje ok. 88 złotych, natomiast najdroższy – 143 złote. Koszt przesyłki to dodatkowe 33 złote.

Źródło: natemat.pl

Te rzeczy NAJBEZPIECZNIEJ jeść!

Nie chcesz mieć raka? Nie jedz TYCH rzeczy!

...

Zobacz również