Mieszkanie Plus miało się okazać kolejnym świetnym planem PiS. Na nieszczęście partii coraz więcej szczegółów dotyczących programu wychodzi na jaw. Lokatorzy pierwszych mieszkań narzekają na ich tragiczny stan. To jednak nie jest największy problem – wszyscy szybko i nieodwołalnie mogą zostać wyrzuceni!

Mieszkanie Plus, odkąd zostało zapowiedziane, przysparza więcej problemów, niż korzyści. Tak przynajmniej twierdzą zawiedzeni pierwsi lokatorzy. Żalą się, że lokalizacja mieszkań jest bardzo niekorzystna, a ich stan również pozostawia wiele do życzenia.

– Widać, że budowane było na szybko. Teraz wszystko się sypie – podsumowują mieszkańcy.

Remont może być jednym z mniejszych problemów. Jak się okazuje, PiS nie przygotował lokatorom odpowiedniego zabezpieczenia przed eksmisją. Wręcz przeciwnie, wszyscy mogą wylecieć na bruk.

PiS ułatwia eksmisję lokatorów

Jak się okazuje, wynajem mieszkania z programu związany jest z umową o najmie instytucjonalnym. Możliwy jest też wybór najmu okazjonalnego, którego prawo w ostatnim czasie zostało zmodyfikowane. Choć w przypadku tego drugiego wynajem musi być związany z gwarancją nowego lokum w razie eksmisji (np. możliwość zamieszkania u rodziców), to przy wynajmie instytucjonalnym nie ma takich wymagań. A więc Polak, który zostanie wyrzucony z mieszkania, może nie mieć awaryjnego lokum.

Problem w tym, że nawet w ciężkim wypadku, państwo nie zapewni lokalu socjalnego przy tego typu umowach najmu. Osoba po eksmisji może zostać bez dachu nad głową, a w tym przypadku nawet PiS nie pomoże.

Gdzie powstanie Mieszkanie Plus?

Miast objętych programem Mieszkanie Plus jest sporo. Już teraz pierwsi najemcy zamieszkali w Jarocinie.

Już niedługo zobaczymy dalsze efekty projektu w Wałbrzychu, Pruszkowie, Gdyni, Katowicach, Radomiu i Toruniu. W dalszym ciągu planowane są nowe lokalizacje.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Płonęło schronisko dla zwierząt. Policjanci zrobili niezwykłą rzecz
  2. Dymisja jest już przesądzona. Znamy następcę ministra
  3. Ujawniono zdjęcia! To NIE kolano, życie Kaczyńskiego poważnie zagrożone
  4. Komputer obliczył datę KOŃCA ŚWIATA. Zostało niewiele czasu

Co Kaczyński myślał o swoim bracie? Zaskakujące! 10 rzeczy, których wcześniej nie wiedziałeś o prezesie PiS

Na co Polacy wydają pieniądze z 500 plus? Fakty zaskakują! [ZDJĘCIA]