Każde miasto ma swoich chuliganów, którzy utrudniają życie innym mieszkańcom. Tureccy imigranci, z którymi policja nie dawała sobie rady, zostali pokonani przez mieszkańców. 

Drobne kradzieże, pobicia czy napastowanie – takich pospolitych przestępstw Holendrzy mieli już dość. Policja nie potrafiła poradzić sobie z gangiem tureckich imigrantów, który grasował w holenderskim miasteczku. Jego mieszkańcy postanowili więc poradzić sobie sami.

W efekcie doszło do rękoczynów. Holenderska młodzież starła się z turecką, a bijatykę nagrano. Sprawa trafiła do mediów i stała się głośna w Holandii.

Ismail Ilgun, przywódca Turków pojawił się po zajściu w telewizji, gdzie tłumaczył, że zachowanie imigrantów jest spowodowane… nudą. Według Iiguna, miasto nie zorganizowało im żadnych rozrywek, którymi mogliby zająć się w czasie wolnym – dlatego właśnie zajęli się wandalizmem.

Okazało się jednak, że wytłumaczenie jest nie tylko absurdalne ale i nieprawdziwe. Według przedstawicielki lokalnego ośrodka dla młodzieży, kiedy młodzi Turkowie zostali zaproszeni na zajęcia to co prawda przyszli, ale tylko po to żeby okraść rówieśników i zdemolować ośrodek.

https://www.youtube.com/watch?v=mf9S7BlVpyw

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


źródło: polishexpress

...

Zobacz również