Mieszkańcy brazylijskiego miasta Teixeira de Freitas byli pewni, że to już koniec. Niektórzy z nich na widok niesamowitego zjawiska zaczęli odmawiać modlitwy. Jak się jednak okazało, jego wytłumaczenie nie było tak skomplikowane.

Niezwykły obiekt pojawił się na niebie w piątek wieczorem. Zszokowani Brazylijczycy z Teixeira de Freitas tłumnie wyszli na ulice, by podziwiać obiekt. Szybko okrzyknęli go mianem „Ręki Boga”. Jak mówią niektórzy, byli przekonani, że to apokalipsa, a ich miasto zostanie zmiażdżone przez samego Stwórcę.

To wyglądało, jakby właśnie zaczynała się apokalipsa. Niestety, po 5 minutach było już po wszystkim – mówi świadek zdarzenia.

Efekt, choć wydawał się nieziemski, faktycznie trwał tylko kilka chwil. Po 5 minutach rozpłynął się w powietrzu, ale świadkowie w porę zdążyli zrobić mu zdjęcia. O tym, co wydarzyło się w Teixeira de Freitas pisały media na całym świecie.

Rozwiązanie zagadki przynieśli jednak brazylijscy meteorologowie. Jak oświadczyli, obiekt wyglądający jak boska ręka lub zawieszony w powietrzu meteoryt pochodzi z pobliskiej fabryki. Wyjaśnili, że to skłębiony dym, który zaczął opadać, a całości widowiska dopełniło światło zachodzącego Słońca.

źródło: instagram.com
źródło: instagram.com

źródło: o2.pl

...

Zobacz również