Władze ostrzegają mieszkańców. Stanowczo odradzają jedną rzecz, ryzyko jest bardzo duże

Władze ostrzegają mieszkańców. Stanowczo odradzają jedną rzecz, ryzyko jest bardzo duże Źródło: Jakub Kaminski/East News

Mieszkańcy Opola w ostatnich dniach zostali ostrzeżeni przez lokalne władze, by w ciepłe dni wystrzegać się popularnej rzeczy. Okazuje się, że obecnie może ona nieść za sobą bardzo duże ryzyko. Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju warto się zastanowić, czy warto ryzykować, dla chwilowej przyjemności.

Mieszkańcy wszystkich polskich miast od kilku dni słyszą nieustanne ostrzeżenia, które mają na celu zmniejszenie ryzyka zakażenia się koronawirusem. Apele resortu zdrowia nie przekazywał jednej ważnej wiadomości, jaka trafiła teraz do mieszkańców Opola. Wszystko, by każdy miał świadomość ryzyka, jakie za sobą niosą fontanny miejskie. 

Nie tylko mieszkańcy Opola powinni uważać na fontanny wodne

Z dnia na dzień w Polsce przybywa osób zakażonych koronawirusem i chociaż województwo opolskie utrzymuje się na końcu listy regionów, gdzie zakażeń jest najwięcej, to lokalne władze zauważają problem, o którym głośno się nie mówi. Mianowicie, upalne dni sprzyjają temu, by chłodzić się w miejskich fontannach, co nie jest bezpiecznym zachowaniem. 

- Przypadków zachorowania jest coraz więcej, pluskanie się w fontannie - gdzie mamy obieg zamknięty i siłą rzeczy uzdatnianie wody nie jest na takim poziomie jak w basenie - może powodować, że to ryzyko jest jednak większe - przestrzega przed fontannami miejskimi rzecznik prasowa UM w Opolu, Katarzyna Oborska - Marciniak.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Mieszkańcy Opola oblegają fontanny miejskie

Gdy na zewnątrz temperatura przekracza 30 stopni każdy sposób, by się ochłodzić, wydaje się błogosławieństwem. Mieszkańcy Opola dobrze o tym wiedzą i tłumnie zbierają przy miejskich fontannach, które znajdują się przy ul. Krakowskiej czy placu Jana Pawła II. Chętnie pluskają się w niej nie tylko dzieci, ale i starsze osoby. 

Dzisiaj grzeje: 1. Tragiczne informacje z ostatniej chwili. W nocy zmarł dziennikarz TVP i TVN
2. Tuż przed śmiercią zaczął tracić zmysły. Nowe fakty dotyczące strasznej śmierci aktora
3. Minister Szumowski się wygadał. Zdradził, kiedy w całej Polsce wrócą rygorystyczne obostrzenia

Niestety, pomimo fali upałów, jaka pojawiła się teraz nad Polską zakłady Wodociągów i Kanalizacji nie instalują kurtyn wodnych, które przynosiły ochłodzenie. Ze względu na pandemię koronwirusa w tym roku nie zobaczymy ich na ulicach w polskich miastach. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tragiczna wiadomość sprzed kilku godzin. Nie żyje Michał Bąk, stratował go byk
  2. Gwiazdor disco polo przesadził? Wszystko na żywo pokazała TVP, ręce opadają
  3. Potężny wybuch wstrząsnął polską miejscowością. Wśród rannych dziecko, okoliczne zabudowania zniszczone
  4. Niestety, mamy potwierdzenie. Kolejne regiony w Polsce objęte pomarańczową strefą
  5. Jacek Kurski się do tego posunął. Upublicznił list rozwodowy swojej byłej żony, bez żadnych skrupułów

Źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News