Funkcjonariusze Straży Granicznej zabezpieczyli tonę mięsa niewiadomego pochodzenia. Doszło do tego podczas kontroli w wietnamskich sklepach w Wólce Kosowskiej. Najprawdopodobniej jest to mięso z psów. 

– Mięso zostało zabezpieczone w celu dokonania badań genetycznych, na podstawie których zostanie potwierdzony gatunek zwierząt, z których pochodziło. Istnieje duże prawdopodo­bień­stwo, że część tego mięsa, to mięso psów – mówi Dagmara Bielec-Janas, rzeczniczka nadwiślańskie­go oddziału SG

– Wylegitymowanych zostało 31 obcokrajowców różnych narodowości, zatrzymaliśmy dwóch obywateli Wietnamu, którzy nie posiadali żadnych dokumentów uprawniających do pobytu na terenie Polski. W trakcie kontroli funkcjonariu­szy zaniepokoił widok mięsa niewiadomego pochodzenia, przygotowanego do regularnej sprzedaży – powiedziała Dagmara Bielec-Janas.

Mięso było trzymane w złych warunkach sanitarnych. Właścicielami czterech sklepów (dwa już zostały zamknięte) oraz towarów byli obywatele Wietnamu.

– Dwa z czterech sklepów zostały już zamknięte. Do sądu trafią też wnioski o ukaranie ich właścicieli, m.in. za nieprzestrze­ga­nie warunków sanitarnych, przez wprowadzanie do sprzedaży zwierzęcych produktów spożywczych bez wymaganych zezwoleń oraz ich sprzedaż w niedozwolonym miejscu – dodała Bielec-Janas.

Według wstępnych ustaleń, towar trafiał do knajp orientalnych na terenie Warszawy i okolic. Właścicielom grozi kara więzienia.

źródło: sfora.pl

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.