Mięso drobiowe może być niebezpieczne
Pixabay ViktoriyaPavlova
Irmina Jach - 31 Sierpnia 2020

Bardzo groźna bakteria w mięsie drobiowym. Pod żadnym pozorem nie można go jeść

Mięso drobiowe pochodzące z jednej z polskich ubojni, może być śmiertelnie niebezpieczne, pod żadnym pozorem nie można go jeść. Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu z obrotu dwóch partii tego produktu. Wykryto obecność bardzo groźnej bakterii. Skutki spożycia mogą być katastrofalne.

Mięso drobiowe jest jednym z najczęściej kupowanych produktów spożywczych. Wielu Polaków nie wyobraża sobie obiadu bez tego składnika. Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu ze sklepów dwóch partii mięsa drobiowego. Jeśli masz je w lodówce lub zamrażarce, możesz być w śmiertelnym niebezpieczeństwie. W mięsie wykryto obecność groźnej bakterii Salmonella Enteritidis.

Pogoda nagrania burzaZaczęło się, żywioł uderzył z ogromną siłą. W sieci pojawia się coraz więcej porażających nagrańCzytaj dalej

Mięso drobiowe może być niebezpieczne dla zdrowia

Główny Inspektorat Sanitarny wydał specjalne oświadczenie, w którym ostrzega konsumentów przed kupnem mięsa pochodzącego z ubojni CEDROB S.A. Mimo że produkty tego typu są przeznaczone do obróbki termicznej, która w znacznym stopniu ogranicza możliwość zatrucia się, istnieje możliwość przeniesienia niebezpiecznej bakterii na inne powierzchnie. Do zakażenia może prowadzić także zbyt niska temperatura pieczenia bądź gotowania, a także zbyt krótki czas obróbki. Salmonella Enteritidis jest bardzo groźna, nie warto ryzykować. O jakie produkty chodzi?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ewa Drzyzga - zdrowiePrzygnębiające informacje o Ewie Drzyzdze. Wszystko przypłaciła dewastacją zdrowiaCzytaj dalej

Producent: CEDROB S.A., Ujazdówek 2A, 06-400 Ciechanów, Ubojnia Drobiu Ujazdówek, weterynaryjny numer identyfikacyjny 14023901.

Partia oznaczona numerem 232/2/222/20: Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed zakupem różnych elementów drobiowych: ćwiartki tylnej z kurcząt, filetów z piersi kurcząt, filetów z piersi kurcząt z obojczykiem, kurczaka bez podrobów, łap z kurcząt, mięsa drobnego z kurcząt, nóg z kurcząt, piersi z kurcząt, podudzia z kurcząt, porcji kulinarnych kuprowych, porcji kulinarnych z kurcząt, serc z kurcząt, skórki z kurcząt, skrzydła z kurcząt, uda z kurcząt, a także wątroby z kurcząt, z terminami do spożycia: 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 sierpnia 2020 roku.

Partia oznaczona numerem 232/2/222/20: która, tak jak poprzednia, obejmuje różne elementy drobiowe: ćwiartkę tylną z kurcząt, filety z piersi kurcząt, filety z piersi kurcząt z obojczykiem, kurczaka bez podrobów, łapy z kurcząt, mięso drobne z kurcząt, piersi z kurcząt, porcje kulinarne z kurcząt, serca z kurcząt, skórki z kurcząt, skrzydła z kurcząt, wątroby z kurcząt, żołądki z kurcząt, z terminami przydatności do spożycia: 24, 25, 26, 27, 28, 29 sierpnia 2020 roku.

Dzisiaj grzeje:

1. Służby ratownicze nie nadążają. Tysiące Polaków zagrożonych, są odcięci od świata
2. Główny inspektor sanitarny ostrzega. Już niedługo nawet kilka tysięcy zachorowań jednego dnia
3. Anonimowa relacja obiega media. Wszyscy, którzy byli na wakacjach zostali oszukani i narażeni na ogromne niebezpieczeństwo?

Producent, który jest odpowiedzialny z dystrybucję mięsa, poinformował o zagrożeniu pracowników działu handlowego, odpowiedzialnego za poinformowanie odbiorców zakwestionowanego asortymentu. Proces wycofywania produktów z obrotu jest monitorowany przed odpowiednie organy. Główny Inspektorat Sanitarny zaleca konsumentom, by nie spożywali drobiu pochodzącego z tych partii. W przypadku wystąpienia objawów zatrucia, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, informując go o zjedzeniu mięsa zatrutego bakterią Salmonella Enteritidis. Niedawno informowaliśmy także o zagrożeniu płynącym z zakupu rodzynek sułtańskich.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowe obostrzenia w Polsce od dziś. Limity na siłowaniach, w kinach, zakaz targów i obowiązkowe maseczki
  2. Wyszła ostra taśma z Pałacu Prezydenckiego. Na niej Agata i Andrzej Duda, o co chodzi?
  3. Tragiczny w skutkach wypadek gwiazdy „Mam Talent”. Widzowie go uwielbiali, teraz modlą się o jego zdrowie od miesięcy
  4. Podczas cesarki lekarze nagle zaczęli przeraźliwie krzyczeć. Widok noworodka był dla nich wstrząsem
  5. Zaskakujące sceny za kulisami Pytanie na śniadanie w samym środku afery. Spodziewaliście się?

Aktorka z "Czterech Pancernych"Dziś nie wychodzi nawet z domu. W PRL wzdychały do niej tłumy, była żywą legendąCzytaj dalej

Źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News