Polacy w niebezpieczeństwie, salmonella w mięsie z uwielbianego marketu. Pod żadnym pozorem go nie jedzcie

Polacy w niebezpieczeństwie, salmonella w mięsie z uwielbianego marketu. Pod żadnym pozorem go nie jedzcie Źródło: Pixabay.com mesch58

Mięso dostępne w popularnym markecie okazało się zawierać bakterie salmonelli. Dystrybutor wycofał już felerne partie ze sprzedaży, ale część z nich mogły już trafić do polskich domów.

Mięso z bakteriami salmonelli może wywołać u nas poważne pogorszenie stanu zdrowia, powinniśmy wyjątkowo uważać na zatrucia. Właśnie opublikowano informacje o zakażeniu sporej partii mięsa z popularnego marketu. Jeśli macie w domu produkt z tej partii, powinniście go jak najszybciej wyrzucić lub zwrócić do sklepu.

Mięso skażone salmonellą w polskim markecie

Problemy ze sprzedawanym mięsem wystąpiły w sieci sklepów Aldi. W specjalnej notce prasowej i informacji dla klientów poinformowano, że sprawa dotyczy produktu z serii MIĘSNE SPECJAŁY, a konkretniej Mięsa z kurczaka na pulpety, produkcji firmy Roldrob. W jednej z partii wykryto salmonellę. Jeśli zgłosimy się do sklepu z felerną partią, otrzymamy zwrot pieniędzy, nawet jeśli zdążyliśmy zgubić lub wyrzucić paragon.

Bakterie salmonelli wykryto w paczkach mięsa z kurczaka na pulpety 400 g. Kod kreskowy to 5904170025878, data przydatności do spożycia 26.02.2020, a numer partii 0711702. Jeśli kupowałeś niedawno mięso, koniecznie sprawdź numer partii.

- Jednocześnie zapewniamy, że zaistniała sytuacja nie dotyczy innych artykułów marki MIĘSNE SPECJAŁY oraz pozostałych produktów producenta Roldrob S.A - poinformowała sieć sklepów Aldi.

Salmonella może być poważnym zagrożeniem dla zdrowia

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Salmonella może się objawiać w bólach głowy, bólach brzuchach (podobnie do kolki), w postaci biegunki, nudności i wymiotów, gorączki, oraz wodnistym stolcu. Ponadto, jeśli bakteria przedostanie się do krwioobiegu, potrafi być naprawdę groźna, może uszkodzić wiele narządów, np. trzustkę, czy drogi żółciowe.

Dzisiaj grzeje: 1. Doda powinna zostawić podobne sceny w sypialni? W sieci pojawiło się zdjęcie tylko dla dorosłych
2. Znaki Zodiaku najpiękniejszych kobiet. To o nich marzą mężczyźni

Objawy można wykryć około kilkunastu godzin po spożyciu zatrutej żywności. W większości wypadków udaje się uporać z nią w domowych warunkach, ale niektóre przypadki wymagają hospitalizacji.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Organizm, który niedawno przeszedł chorobę, wymaga specjalnego traktowania. Warto wiedzieć, jak o niego zadbać
  2. Z ostatniej chwili: Robert Lewandowski kontuzjowany. Nie zagra przez dłuższy czas
  3. Żona Zenka zostanie gwiazdą TVP? Polacy osłupieli na wieść, że ma zabłysnąć w nowej roli
  4. Usłyszał dziwne dźwięki dochodzące z grobu swojej żony, wtedy dokonano odkrycia. Nie mógł uwierzyć własnym oczom
  5. Matka odebrała synka ze żłobka. Pobladła, gdy zobaczyła, że na jego brzuszku ktoś napisał wstrząsającą wiadomość
  6. Bajecznie prosty sposób na gotowanie ziemniaków 4 razy szybciej. Ugotujesz nawet w 5 minut

Źródło: Aldi

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News