W polskim mięsie wyryto niebezpieczną bakterię. Nadaje się tylko do utylizacji, nie wolno go jeść

W polskim mięsie wyryto niebezpieczną bakterię. Nadaje się tylko do utylizacji, nie wolno go jeść Źródło: Unsplash.com Leonardo Carvalho

Polskie mięso przeszło badania próbek, po którym wykazano, że jest skażone. Ładunek mięsa drobiowego wielkości 19,6 ton ma nadawać się jedynie do utylizacji. Jak podają źródła, nie jest to pierwsza w ostatnim czasie wpadka polskich producentów mięsa. Jeszcze niedawno informowano o 100 tonach drobiu skażonego niebezpieczną bakterią.

Mięso z Polski, które trafiło do Bułgarii, zostało przebadane przez tamtejszą Agencję ds. Bezpieczeństwa Żywności. Niestety, próbki wykazały, że w mięsie znajdują się pałeczki bakterii salmonelli. W związku z tym aż 19,6 ton transportu polskiego drobiu na Bułgarię, zostanie zutylizowane.

Polskie mięso zawierało pałeczki salmonelli, to nie pierwszy taki przypadek

Co prawda szczep salmonelli znaleziony w polskim drobiu nie jest groźny dla człowieka, ale zdecydowano się nie podejmować ryzyka. Bułgarska Agencja ds. Bezpieczeństwa Żywności nawet nie wprowadziła go do sprzedaży, więc nic nie zostało wycofane ze sklepów. Niestety, nie jest to pierwszy tego typu przypadek.

W grudniu 2019 polska branża rolnicza miała na koncie inny skandal. Wtedy do Bułgarii trafiło około 100 ton polskiego mięsa. Badania próbek również wykazały obecność pałeczek salmonelli. Mimo tej sytuacji nie podjęto decyzji o przerwaniu importu polskich wyrobów drobiowych. 

Poprzednik rok nie był zbyt dobry dla polskiego mięsa

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

2019 rok nie był najlepszy dla polskich rolników hodujących drób. W listopadzie ubiegłego roku, we Włoszech umieszczono polski drób na liście najbardziej niebezpiecznych produktów spożywczych. W 2019 System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach wydawał aż sześć ostrzeżeń związanych z polskim mięsem.

Dzisiaj grzeje: 1. Niewyobrażalna tragedia, rozbił się samolot ze 100 pasażerami na pokładzie. Wokół lotniska płoną domy, fatalne wiadomości zza granicy
2. 30-letnia córka Cezarego Pazury wygląda nieziemsko. Właśnie zrobiła niezwykłą rzecz

Jak podaje portal Agropolska, przychody z eksportu drobiu spadły względem poprzedniego roku. Od stycznia do marca 2020, wyeksportowano 411 tysięcy produktów drobiowych, których wartość szacuje się na 727,3 milionów euro (3,1 miliarda złotych). Ilość eksportowanych produktów spadła o 6%, ale wartość jedynie o 1%.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kiedy otwarcie granic? Jest deklaracja szefowej resortu rozwoju
  2. Kibice mogą wrócić na stadiony już niedługo. Znamy szczegóły planu PZPN, decyzja zależy od jednego człowieka
  3. Borys Szyc ujawnił treść prywatnych wiadomości. Wspomina Annę Przybylską, mocne słowa
  4. Szukał nowego pupila, wszedł na stronę schroniska. Zobaczył zdjęcie i pobladł, natychmiast chwycił za telefon
  5. W polskim mięsie wyryto niebezpieczną bakterię. Nadaje się tylko do utylizacji, nie wolno go jeść
  6. Bezradna pracownica Biedronki nie może już wytrzymać. Irytujące obostrzenie przeszkadza jej w pracy

Źródło: Agropolska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News