Kiedy Międzynarodowy Dzień Sushi 2019? Można się najeść do syta

Kiedy Międzynarodowy Dzień Sushi 2019? Można się najeść do syta Źródło: pixnio.com

Międzynarodowy Dzień Sushi - kiedy jest święto tej wspaniałej potrawy? Mimo jednej ogólnej nazwy, rodzajów sushi jest bardzo wiele - warto spróbować każdego i znaleźć to, które najbardziej nam odpowiada. Świetną okazja do takiej degustacji będzie właśnie święto sushi.

Międzynarodowy Dzień Sushi - jest to dzień, który każdy chciałby świętować codziennie - przecież sushi to potrawa, która w mgnieniu oka podbiła serca i podniebienia Polaków. Warto więc tego dnia wybrać się do naszej ulubionej "suszarni" i zjeść kilka kawałków pysznego dania. Może to być też ulga dla naszej kieszeni - tego dnia zapewne będzie wiele zniżek i promocji dla miłośników japońskiej, zawijanej potrawy.

Międzynarodowy Dzień Sushi 2019 - kiedy jest? Międzynarodowy Dzień Pizzy też istnieje?

W ostatnich latach pojawiają się różne "Dni Jedzenia". Są to okazyjne święta, w czasie których producenci różnego rodzaju specjalnych potraw z różnych zakątków świata szczególnie promują swoje przekąski, zachęcając klientów do próbowania swoich wyrobów promocyjnymi cenami i apetycznymi wystawami.

Ostatnimi czasy w Polsce bardzo popularne są różnego rodzaju kuchnie zagraniczne - włoska, japońska, gruzińska, arabska itp. Kiedy w takim razie możemy spodziewać się tych promocyjnych dni? Jeśli chodzi o Międzynarodowy Dzień Sushi - jest już niedługo. Do woli najemy się 18 czerwca, trochę dłużej przyjdzie nam poczekać na przykład na Dzień Pizzy - wypada on 9 lutego, więc będziemy musieli poczekać do przyszłego roku. 

Rodzaje sushi

Sushi to potrawa o bardzo długiej tradycji. W Japonii była przygotowywana od wielu wieków. Co ciekawe, na początku był to rodzaj konserwacji jedzenia - ryby zawinięte w fermentujący ryż i zakopane w ziemi zdecydowanie dłużej zachowywały świeżość. Jednak od jakiegoś czasu stała się to potrawa wręcz ekskluzywna - szczególnie poza granicami Japonii. Wiele osób lubi raczyć się sushi na wystawnych kolacjach. Jakie rodzaje sushi możemy zjeść? Oto najpopularniejsze:

 1. Nigiri - jest to podstawowa wersja sushi. Nazwa pochodzi od sposobu wyrabiania - oznacza po prostu "ugniatać". Jest to kulka ryżu, na której położona jest odrobina wasabi i kawałek ryby lub japońskiego omleta.
 2. Maki - maki to najbardziej charakterystyczna odmiana sushi - ryż z dodatkami w środku owinięty czarnymi algami nori. Spotykamy dwie odmiany - Hoso-maki, czyli cienkie maki z zazwyczaj jednym dodatkiem i Futo-maki - maki grubsze i bardziej urozmaicone.
 3. Ura-maki - jest to odwrócona wariacja maków. W tej wersji ryż jest na wierzchu, a algi i dodatki znajdziemy pod nim. Często takie sushi będzie obsypane sezamem albo kawiorem.
 4. Temaki - to sushi bardzo przypomina kształtem lodowe rożki. W nori zwiniętym w rożek znajdziemy ryż i dodatki - bardzo często smakowity kawior lub japoński omlet.
 5. Chirashizushi - jest to bardzo nietypowa wersja sushi, której nie znajdziemy w wielu polskich restauracjach. Na talerzu rozłożony jest ryż do sushi, na którym są zwyczajnie poukładane dodatki, które normalnie znaleźlibyśmy zawinięte w rolkę. 
 6. "Rolka" sushi - ostatnio bardzo popularna uliczna przekąska w Polsce. W ulicznych stoiskach często możemy kupić niepokrojone rolki Futo-maki z naszymi ulubionymi dodatkami i sosem. Jest to bardzo wygodny sposób jedzenia sushi w biegu i idealna przekąska na tzw. "mały głód".

 1. Dzień Agugaga - co to, kiedy jest to święto?
 2. Najmłodszy polski milioner - ile ma lat, jak się nazywa?
 3. Najdroższe buty świata, w Polsce. Ile kosztują?
 4. Dzień Cyrku bez Zwierząt - czy taki w ogóle istnieje?
 5. Magda Wójcik - Big Brother, Instagram, wiek
Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu