Kiedy Międzynarodowy Dzień Jogi? Obchody w Warszawie i Gdańsku

Kiedy Międzynarodowy Dzień Jogi? Obchody w Warszawie i Gdańsku Źródło: Pxhere/CC0 Public Domain

Międzynarodowy Dzień Jogi to jedno z popularniejszych wakacyjnych świąt. W ten dzień w swoim mieście na pewno znajdziesz wiele różnych atrakcji i bezpłatnych zajęć jogi. Kiedy wypada ten dzień? Które miasta obchodzą Międzynarodowy Dzień Jogi?

Międzynarodowy Dzień Jogi - ustalono go przede wszystkim dlatego, aby rozpowszechniać wiedzę o jodze. Korzyści zdrowotne jogi są znane ludzkości od tysięcy lat. Joga poprawia elastyczność, równowagę i postawę, zwiększa siłę mięśni, przepływ krwi, zwiększa odporność, wspiera regulowanie ciśnienia krwi, a także pomaga nauczyć się skupiać i pomaga lepiej spać. To tylko niektóre z wielu zalet jogi. Międzynarodowy Dzień Jogi to świetna okazja, aby na własnej skórze poczuć, dlaczego tyle osób na całym świecie zakochało się w jodze. 

Międzynarodowy Dzień Jogi 2019 - kiedy?

Międzynarodowy Dzień Jogi obchodzony jest corocznie 21 czerwca. Jego powstanie możemy zawdzięczać indyjskiemu premierowi Narendrze Modi. Cztery lata temu w swoim przemówieniu na Zgromadzeniu Ogólnym Modi zachęcał do uprawiania jogi.

- Joga jest nieocenionym darem z naszej starożytnej tradycji. Joga uosabia jedność umysłu i ciała, myśli i działania [...] holistyczne podejście, które jest cenne dla naszego zdrowia i naszego samopoczucia. Joga to nie tylko ćwiczenia; jest to sposób na odkrycie poczucia jedności ze sobą, światem i naturą - powiedział Modi.

11 grudnia 2014 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ ogłosiło 21 czerwca Międzynarodowym Dniem Jogi w celu podniesienie świadomości na temat korzyści płynących z tego rodzaju ćwiczeń. Od tego czasu mnóstwo ludzi na całym świecie przekonało się, dlaczego warto ćwiczyć jogę. Dzisiaj rezolucja ONZ jest popierana przez 179 krajów. 

Międzynarodowy Dzień Jogi - Warszawa dla dzieci i dorosłych

Dla wszystkich chętnych szkoły jogi otwierają swoje drzwi i zapraszają do skorzystania z bezpłatnych zajęć. 21 czerwca jogini z całego świata spotkają się na matach i dzielą się swoją pasją.

Miasto stołeczne Warszawa organizuje w tych dniach mnóstwo warsztatów, spotkań i zajęć. Każdego roku główne wydarzenie z okazji Międzynarodowego Dnia Jogi ma miejsce na Polu Mokotowskim. Można tam spotkać się z miłośnikami jogi, bliżej poznać jej historię, kulturę Indii, poznać ajurwedyjskie metody leczenia, a nawet spróbować pysznej indyjskiej kuchni, która świetnie wpływa na ludzki organizm. Warto skoczyć tam chociażby na chwilę, aby rozluźnić się i odstresować. Organizatorzy zapraszają dorosłych, jak i dzieci, które być może zarażą się pasją do jogi.

Joga dla dzieci to bardzo dobry sposób na spędzenie wolnego czasu, wyjątkowa forma ruchu nastawiona na kształtowanie prawidłowych nawyków związanych z postawą ciała oraz wspierająca prawidłowy rozwój psychofizyczny dziecka. 

Światowy Dzień Jogi - Gdańsk 2019

Święto jogi jest również obchodzone w Gdańsku. Gdzie nad morzem będzie można świętować ten dzień? Władze miasta zapraszają na AWF, Stadion Rugby w Hali Widowiskowo-Sportowej oraz na trawnik za stadionem. 

  1. Polski Dzień Sauny 2019 - kiedy i po co go obchodzimy?
  2. Dzień Bez Śmiecenia 2019 - kiedy? Każdy dzień powinien taki być
  3. Dzień Unii Europejskiej - kiedy obchodzimy to święto
  4. Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek: data i życzenia
  5. Dzień Farmaceuty 2019 - kiedy wypada?
Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu