Michał Szpak genialnie wykonał megahit dla chorej gwiazdy. Łzy wzruszenia w Jaka to Melodia?

Michał Szpak genialnie wykonał megahit dla chorej gwiazdy. Łzy wzruszenia w Jaka to Melodia? Źródło: screen Piosenki z programu Jaka to melodia?

Michał Szpak jest dziś wielką gwiazdą, a jego repertuar - polskim produktem eksportowym. Artysta nieraz udowodniał jednak, że liczy się dla niego coś więcej niż tylko sława i pieniądze. Jego "mały" gest uczynił życie innej gwiazdy piękniejszym.

Michał Szpak wybił się na fali popularności jednej z edycji programu X-Factor. Później jego kariera nabrała rozpędu. Szpak reprezentował Polskę na Eurowizji, a dziś rozpoczął długą trasę koncertową, na której wypromuje nową płytę "Dreamer". To jednak nie wszystko - artysta w ostatnim czasie ze swojego głosu postanowił zrobić niezwykle wzruszający użytek. Jego występ w programie "Jaka to melodia" sprawił, że polały się łzy.

Michał Szpak uhonorował Stana Borysa

Mimo natłoku pracy, Michał Szpak znajduje czas na gościnne występy i adaptacje klasyków, które zapadły Polakom w pamięci. Piosenkarz już wiele razy udowadniał, że potrafi "z pazurem" zaśpiewać utwór innego wokalisty. Tym razem trafiło na Stana Borysa, legendę polskiej muzyki. Muzyk trafił w tym miesiącu do szpitala po udarze niedokrwiennym mózgu. Stan artysty poprawia się, ale bardzo możliwe, że o koncertowaniu nie będzie już mowy. Szpak postanowił uczynić piękny gest. Zaśpiewał "Jaskółkę uwięzioną", czyli wielkie hit Stana Borysa. Nagranie Szpaka śpiewającego "Jaskółkę" robi furorę. Wokalista wykonał ten utwór aż dwa razy. Najpierw w 2012 roku, w telewizyjnym studio. Drugi raz zaśpiewał hit Stana Borysa w grudniu 2018 roku, w ramach gościnnego występu w teleturnieju "Jaka to melodia". Wsłuchując się w adaptację "Jaskółki uwięzionej", z pełną świadomością możemy stwierdzić, że Stan Borys ma godnego następcę. Uczestnicy rozgrywki i widzowie byli pod ogromnym wrażeniem. Widzimy, że Szpak doskonale wczuł się w podniosły klimat utworu Stana Borysa. Równie dobrze zaprezentował się ponad sześć lat temu. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM

Fani Stana Borysa we łzach

Dla Stana Borysa jest to wyjątkowy utwór. Piosenkarz otrzymał za niego wyróżnienie - Bursztynowy Słowik na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie w 1979 roku. Występy Szpaka śpiewającego "Jaskółki" Stana Borysa są dostępne w serwisie YouTube. Komentarze pod materiałami są jednoznaczne - sympatycy Stana Borysa są wdzięczni Michałowi za to, co zrobił. - To prawdziwy hołd... nie sztuczne słowa, nie bzdurne posty na Facebooku... brawo - napisał jeden z internautów. - Nie wiem, czy pan Borys to widział, ale to piękny jest. Pan Stan z całą pewnością byłby dumny. Popłakałam się - podsumował ktoś inny.Najlepsze newsy dnia:

  1. Gdzie mieszka Grażyna Torbicka? Dom wygląda jak z bajki i jest w pięknym otoczeniu
  2. Barbara Kurdej-Szatan pójdzie na randkę, za którą tajemniczy mężczyzna zapłacił 42 tys.
  3. TVP nagle wyrzuca uwielbianego prowadzącego. Fani nie wiedzą co się dzieje
  4. Emeryci znowu oszukani? Skończyło się na obietnicach, nie dostaną pieniędzy
  5. Zenek wyda 40 000 dolarów by ratować syna! Kłopoty króla disco-polo
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
  Źródło: Eska.pl Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu