Michał Szpak przebojem wdarł się kilka lat temu na polską scenę muzyczną. I to dosłownie. Artysta nie stroni od odważnych stylizacji i makijaży, wywołując swoją kreacją spore kontrowersje. Nie zmienia się u niego jedno – chwytający za serce śpiew.

Michał Szpak i jego wykonanie utworu „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena wzruszyły Polaków. Siedem lat temu, jako odważny, ale jeszcze nie znany młodzieniec osiągnął sukces w edycji programu X-Factor.

Znów chwycił publikę za serca. Michał Szpak w „Jaka to melodia”

Później jego kariera nabierała rozpędu. Reprezentował Polskę na Eurowizji w Szwecji, a przed rokiem był niemal cały czas w trasie koncertowej. Na dobre zadomowił się na rodzimej scenie muzycznej, a z jego głos doceniają tez prowadzący telewizyjne show.

Mogliśmy się o tym przekonać w specjalnym wydaniu teleturnieju „Jaka to melodia”, wyemitowanym przez telewizję publiczną 11 listopada. Szpak dostąpił sporego zaszczytu – w przerwie między zadaniami, w 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, zaśpiewał jeden z większych swoich hitów „Jesteś bohaterem”. Przypomnijmy, że tym utworem wygrał SuperPremiery, prestiżową nagrodę przed dużą i wymagającą scenę w Opolu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rossmann oferuje tanio najlepsze produkty spożywcze. Co warto kupić

Fani zachwyceni występem Szpaka

Jego studyjne wykonanie w jednym z ostatnich odcinków „Jaka to melodia” również chwyta za serca. Świadczą o tym wpisy internautów, m. in. pod fanpage’m programu.

– Głos Michała sprawia że słuchając Jego piosenek człowiek zamiera w bezruchu łzy napływają do oczu i gęsia skórka na całym ciele

– Tak pięknie i emocjonalnie może zaśpiewać tylko Michał. Wielkie brawa – napisał inny z fanów.

– Jak zwykle wykonanie piękne i bez zastrzeżeń włącznie ze stylizacją w tym szczególnym dniu – przywołał święto niepodległości kolejny z internautów.

Słuchając wokalu Michała Szpaka nie powinniśmy się dziwić, że swego czasu – w konkursie Złote Opole – pokonywał takie osobistości jak Edyta Bartosiewicz, Marek Grechuta, czy Justyna Steczkowska. Sam Czesław Niemen byłby wielce rad słysząc nie tylko cover swojego utworu, ale i inne piosenki Szpaka. Włącznie z przywoływanym „Jesteś bohaterem”.

O skali fenomenu piosenki może też świadczyć fakt, że odtworzono ją w przeciągu doby 10 tys. razy. Teleturniejowe wykonania zwykle nie cieszą się aż taką popularnością.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Michał Szpak jest w związku! Media ujawniły tożsamość drugiej połówki?
  2. Michał Szpak nie może poradzić sobie z żałobą. Stracił bardzo bliską osobę
  3. Zamykają je żywcem w „grobach”. Potem wszyscy je ze smakiem jemy
  4. Znaki zodiaku i ich ukryte supermoce. Będziesz w SZOKU!
  5. Michał Szpak odleciał! W tym wydaniu nikt go nie poznaje

Zbigniew Wodecki tym się nie chwalił! Takiego go nie znaliśmy

Zobacz również