Zdruzgotany Michał Szpak powołuje się na papieża Franciszka, jest mu przykro. Skomentował "Matkę Boską Tęczową"

Zdruzgotany Michał Szpak powołuje się na papieża Franciszka, jest mu przykro. Skomentował "Matkę Boską Tęczową" Źródło: youtube.com/TelewizjaPolVision

Michał Szpak jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci na polskiej scenie muzycznej. Artysta nie stroni od zaskakiwania publiczności, a burza wywołana przez Barbarę Podleśną i jej przeróbkę wizerunku Matki Boskiej bardzo go poruszyła. Piosenkarz udzielił zaskakującego wywiadu w tej sprawie.

Michał Szpak bez wątpienia jest jedną z najoryginalniejszych postaci w rodzimym show-biznesie. Ekstrawaganckie stroje czy czasem niezrozumiałe zachowanie zapewniły mu taka samą ilość oddanych fanów, co zagorzałych przeciwników. Jedno jest jednak pewne - wokalista świetnie czuje się w roli ekscentryka. Być może właśnie dlatego sprawa z "Matką Boską Tęczową" tak bardzo go poruszyła. Wypowiedź uczestnika Eurowizji na ten temat jest wstrząsająca. 

Michał Szpak wypowiedział się na temat "Matki Boskiej Tęczowej". Dał się ponieść emocjom

Michał Szpak uczestniczył ostatnio na konferencji zorganizowanej z okazji zbliżającego się festiwalu w Sopocie. Dziennikarka portalu "Pudelek" postanowiła wykorzystać tę okazję, by zapytać go o jego zdanie na temat ostatnich wydarzeń w Płocku. Odpowiedź piosenkarza była zaskakująco mocna.

- Ja jestem zdruzgotany totalnie, ponieważ chyba nigdzie na świecie takie rzeczy się nie dzieją. Takie rzeczy nie dzieją się w krajach, które mają do czynienia z kulturą - stwierdził ostro.

Powiedział, że kiedy zobaczył artykuł o tym wydarzeniu w magazynie "The Guardian", był zaskoczony. Według niego, nie stało się nic złego. Dodanie tęczy do wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej jest dla niego zwykłą wizją artystyczną, a nie atakiem na wiarę. Nie ma dla niego znaczenia, czy aureola jest złota czy kolorowa.

- To nie jest obraza naszej religii w żaden sposób. W żaden. To była tylko zmieniona aureola -powiedział.

Michał Szpak miał do powiedzenia o wiele więcej. Uważa, że wszystko przez uprzedzenia Polaków do symbolu tęczy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Artysta poparł swoją opinię przykładem papieża. Uważa, że każdy powinien tak postępować

Uczestnik "X Factora" twierdzi, że cała sprawa została odebrana w tak negatywny sposób z powodu tęczy. Zasugerował, że większość społeczeństwa odbiera ją w bardzo niewłaściwy sposób. Oburzony wokalista powołał się nawet na samego papieża Franciszka, aby podkreślić trafność swoich słów.

- Umówmy się, nawet sam papież Franciszek nie ma z tym problemu. Tęcza jest symbolem wolności, nie możemy jej kojarzyć z żadnym określonym środowiskiem. Wolność jest dla nas wszystkich - stwierdził.

Przypomniał też skandaliczne zachowanie wandali, którzy regularnie niszczyli konstrukcję tęczy na warszawskim Placu Zbawiciela, ponieważ według nich symbolizowała środowiska LGBT. Uznał obie sytuacje za bardzo podobne.

- Jest to totalnie absurdalne. Jest mi straszni przykro, że takie rzeczy dzieją się u nas w Polsce - wyznał.

Wzburzony Michał Szpak dodał także, ze sztuka jest sztuką i nie powinno się doszukiwać ukrytej symboliki tam, gdzie jej nie ma.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Marta Kaczyńska nie będzie zadowolona. Były mąż wypowiedział się w kontrowersyjnej sprawie
  2. Nie żyje znana polityk. Zginęła w wypadku w Egipcie
  3. Media Tadeusza Rydzyka podały fatalne informacje. Bardzo zła prognoza pogody
  4. To jest za mocne. Media twierdzą, że Kazadi od 4 lat czeka, aż Baron zaprosi ją na randkę
  5. Z ostatniej chwili: Zupełnie nowe informacje ws. katastrofy smoleńskiej!
  6. Polsat: Policjanci znaleźli zwęglony samochód. Gdy zajrzeli do środka, niemal zwymiotowali

Źródło: Pudelek TV

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News