Niestety, już nic nie można zrobić. Potwierdziła się smutna wiadomość dotycząca Michała Szpaka

Niestety, już nic nie można zrobić. Potwierdziła się smutna wiadomość dotycząca Michała Szpaka Źródło: YouTube/ ITVJASŁO.PL - Internetowa Telewizja Jasło

Michał Szpak znalazł się w bardzo trudnej sytuacji. Jak od kilku dni donoszą media, artysta nie może wykonywać swoich utworów. Jego były menadżer zabrał głos w sprawie i wiele wyjaśnił. Smutna wiadomość została oficjalnie potwierdzona. Sprawa jest jednak nieco bardziej skomplikowana, niż się wydawało.

Michał Szpak jest znanym polskim wokalistą, o którym w ostatnim czasie znów zrobiło się głośno w mediach. Artysta chętnie udziela wywiadów. Kilka lat temu wystąpił w rodzinnym mieście w Internetowej Telewizji Jasło. W 2020 roku po dziewięciu latach współpracy, artysta zdecydował się na zmianę menadżera. Ten krok bardzo wpłynął na działalność zawodową artysty. Okazało się, że nie może on wykonywać swoich największych utworów. W sprawie zabrał głos były menadżer gwiazdy.

Michał Szpak nie może śpiewać swoich utworów - komentarz byłego menadżera

Obecny menadżer Michała Szpaka, Maciej Durczak, skomentował sytuację, uznając ją za niezrozumiałą. Aby artysta mógł śpiewać utwory na koncertach, musi uzyskać zgodę poprzedniej agencji. Wiąże się to również z wynagrodzeniem, które musi zostać uiszczone na rzecz producentów. Takie sytuacje są raczej niespotykaną praktyką, dlatego większość organizatorów prawdopodobnie się na to nie zgodzi. 

Były menadżer gwiazdy, Jacek Jastrowicz z agencji Musicart, postanowił wydać komentarz w sprawie. Jak wynika z jego wypowiedzi, Michał Szpak nie stracił prawa do wykonywania utworów, ponieważ tak naprawdę nigdy ich nie miał. 

- W tym czasie Artysta nagrał dwa albumy, a niewątpliwy sukces, który odniósł, był również zasługą przygotowanego dla niego repertuaru. Michał Szpak nie stworzył żadnej kompozycji, ani też nie napisał tekstu żadnej piosenki, które znalazły się na nagranych przez niego albumach. Nie będąc twórcą piosenek, nie miał do nich żadnych praw, a zatem informacje, że został ich pozbawiony lub je stracił, są całkowicie nieprawdziwe - informował Jastrowicz w oświadczeniu dla portalu Gazeta.pl. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Prawo do publicznego wykonywania utworów podczas koncertów i podobnych imprez zostało wycofane ze zbiorowego zarządzania sprawowanego wcześniej przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Decyzja ta podjęta została z przyczyn niedotyczących Michała Szpaka, na długo przed wygaśnięciem umowy agencyjnej, jaka nas z nim wiązała, tj. w połowie roku 2018 - dodał, tłumacząc, że to wydawcy wraz z autorami piosenek zdecydowali o takim stanie rzeczy, jeszcze na długo przed wygaśnięciem umowy. 

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie wprowadzono nagłą zmianę. Rząd potwierdził, obowiązuje od jutra

2.Tysiące fanów czekało na wieści. Rodzina przekazała właśnie pilną wiadomość o Jerzym Stuhrze

3. Pilna wiadomość dotycząca zdrowia Jerzego Stuhra. Wiemy jak się czuje

Jacek Jastrowicz przedstawił również kwoty, które obowiązują za wykorzystanie utworów śpiewanych przez Michała Szpaka. Były menadżer uciął spekulacje głoszące, że są to wysokie kwoty. Jeżeli na koncert sprzedano mniej niż 1500 biletów, opłata wynosi 1500 złotych netto. Za koncert, na który sprzedano więcej niż 1500 biletów, obowiązuje opłata 2400 złotych. Oznacza to, że w przypadku sprzedaży 1500 biletów, opłata licencyjna, to złotówka od jednego biletu. Jastrowicz przyznał, że nie uważa, aby taką kwotę łatwo można było uznać za wygórowaną - wręcz przeciwnie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kamil: „55 kg to górna granica wagi kobiety. Od 60 zaczynają się wielkie uda i cellulit, ohydne”
  2. Robert Kubica ma wielkie problemy zdrowotne? Jego słowa zmartwiły kibiców, jest poważnie
  3. Ministerstwo Zdrowia wydało komunikat ws. noszenia maseczek
  4. Rząd podjął decyzję w ostatniej chwili. Emeryci zdruzgotani
  5. Niestety, już nic nie można zrobić. Potwierdziła się smutna wiadomość dotycząca Michała Szpaka
  6. W głowie się nie mieści. Oficjalnie wprowadzono listę zakazanych piosenek na polskich ślubach
  7. Zakupy zrobisz nawet z łazienki. Biedronka obiecuje darmową dostawę, warunek jest tylko jeden
  8. Co oznacza biała piana w słoiku z ogórkami? Przyczyny mogą cie zaskoczyć
  9. Krzysztof Jackowski przepowiedział, co stanie się w Polsce we wrześniu. Czy uczniowie wrócą do szkół?

Źródło: Fakt

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News