Michał Olszański odchodzi. To już kolejna osoba.
flickr.pl
Oktawian Góral - 20 Maja 2020

Michał Olszański rezygnuje ze stanowiska! Czy sytuację uda się opanować?

Michał Olszański to kolejna osoba, która rezygnuje ze stanowiska u publicznego nadawcy. Czy sytuację w radiowej Trójce uda się opanować? Wiele wskazuje na to, że to nie jest koniec złych wieści. Najgorsze, niestety, przed nami. Mamy najnowsze doniesienia.

Michał Olszański zapowiada odejście z kultowej niegdyś rozgłośni jaką był Program Trzeci Polskiego Radia. Wszystko w związku z sytuacją, o której szerzej pisaliśmy tutaj. Przypomnijmy: nadawca uważa, że Lista Przebojów Trójki z 15.05 maja została sfałszowana. Listę wygrała bowiem piosenka Kazika Staszewskiego "Twój ból jest lepszy niż mój", która ostro krytykuje obecnie rządzącą partię. Wskazuje między innymi, że jej politycy nie przestrzegają zakazów, które dotyczą pozostałych obywateli.

Media obiegły informacje o śmierci zasłużonego lekarzaTragiczne wiadomości, zmarł słynny lekarz. By walczyć z epidemią, przełożył emeryturęCzytaj dalej

Sytuacja każdego dnia staje się coraz bardzie absurdalna. Każde kolejne tłumaczenia władz Programu Trzeciego są odmienne od poprzednich. Wiele wskazuje jednak, że to nie koniec czarnych chmur, które zebrały się nad Trójką. Kolejne dni przynoszą informacje o nowych odejściach z programu, a kolejni artyści zapowiadają bojkot stacji.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ

Małgorzata RozenekMałgorzata Rozenek pokazała, jak urządziła pokoik. Luksus bije po oczachCzytaj dalej

Michał Olszański zabiera głos

Michał Olszański jeden z bardziej znanych słuchaczom głosów radiowej Trójki. Ostatnio zabrał głos w związku z sytuacją, jaka ma miejsce w radiu. W wywiadzie udzielonym "Gazecie Wyborczej" lubiany dziennikarz mówi wprost o cenzurze obyczajowej panującej w rozgłośni. Redaktor zwraca uwagę na to, że decyzje były podejmowane w ostatniej chwili i żaden z dziennikarzy nie miał tak naprawdę pewności, czy jego materiał zostanie wyemitowany.

- Ja też doświadczyłem ingerencji, kiedy dwie godziny przed emisją na żywo audycja została zdjęta, a wcześniej wycofano nagraną rozmowę z drag queen z powodów obyczajowych - opowiadał "Gazecie Wyborczej" Olszański.

Olszański komentuje głośną sprawę

Olszański w ostrych słowach komentuje swoje odejście. Dziennikarz stwierdza, że w obecnej sytuacji nie widzi możliwości, aby powrócić na antenę. Redaktor Trójki nie zgadza się na przypisywanie roli sprawczej swoim kolegom z rozgłośni, wskazuje, że to nie oni są winowajcami całej sytuacji.

- Bezpośrednie uderzenie i zarzucenie Markowi Niedźwieckiemu manipulacji to jest moment, w którym trzeba zareagować. Te oskarżenia rzucane przeciwko niemu i Bartkowi Gilowi, posądzanie ich o manipulowanie głosami to obrzydliwość - dodaje dziennikarz.

Dzisiaj grzeje:

1. Do kiedy trzeba będzie nosić maseczki? Szumowski odpowiedział, padł konkretny termin

2. Szymona Hołownię zaczepił bezdomny na ulicy. Nie miał pojęcia, że wszystko się nagrywa. Na jaw wyszedł nieznany fakt

Michał Olszański przepracował u publicznego nadawcy 25 lat. Karierę rozpoczął w 1995 roku w audycjach sportowych. Na początku lat 2000 przez krótki okres był dyrektorem programowym stacji. Głos dziennikarza często wyrażał zaniepokojenie o Polskę w audycji "W godzinach prawdy". Dziennikarz związany jest także z Telewizją Polską. Michała Olszańskiego można oglądać w "Magazynie Expresu Reporterów" w TVP 2.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polskie media podały przykre informacje. Poważny wypadek w skateparku zakończył się tragedią, nie żyje młody chłopak
  2. Ksiądz nagle źle się poczuł, wezwano karetkę. Kościół w kwarantannie, czekają na testy
  3. Wypuszczasz kota z domu? Każdy właściciel powinien wiedzieć, z czym to się wiąże, zamkną je na 4 spusty
  4. Przykre informacje o rodzinie Martyniuków. "Wątpią w swe siły, ale walczą za wszelką cenę"
  5. 3-latek obserwował dom sąsiadki, jeden szczegół go zaniepokoił. Nikt nie przewidział tego, co działo się w środku
  6. Zrezygnował z emerytury, by walczyć z pandemią. Prawdziwy bohater nie żyje

Kobieta zaczęła rodzić.Kobieta nagle zaczęła rodzić. Chwyciła za telefon i poprosiła 10-letniego synka o niebywałą rzeczCzytaj dalej


Źródło: Gazeta.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News