Rodzina Michaela Jacksona pozywa HBO. Zablokują emisję kontrowersyjnego filmu?

Rodzina Michaela Jacksona pozywa HBO. Zablokują emisję kontrowersyjnego filmu? Źródło: Flickr

Michael Jackson był jedną z największych gwiazd muzyki pop XX wieku. Gwiazdor już lata temu został oskarżony o molestowanie seksualne nieletnich, którego nigdy mu nie udowodniono. Kiedy więc HBO zdecydowało się na emisję kontrowersyjnego filmu o poczynaniach wokalisty, do sądu trafił głośny pozew.

Michael Jackson miał bez wątpienia naprawdę gigantyczny wpływ na historię muzyki pop. Gwiazdor mógł się szczycić niezliczoną ilością hitów, trasami koncertowymi po całym świecie oraz uwielbieniem licznych fanów. Kiedy 25 czerwca 2009 roku świat obiegła informacja o śmierci wokalisty, opinia publiczna nie ukrywała smutku oraz żalu.

Michael Jackson bohaterem głośnego dokumentu pt. "Leaving Neverland"

Dziś niewiele osób pamięta już jednak o zarzutach, które jeszcze za życia Jacksona kierowano pod jego adresem. Piosenkarz był oskarżany o dopuszczanie się molestowania seksualnego nieletnich. Większość fanów nie wierzyła w to, że gwiazdor rzeczywiście mógłby popełnić podobne przestępstwa, a samemu muzykowi nigdy ich oficjalnie nie udowodniono.

Po latach powstał jednak bardzo głośny, trwający 236 minut film dokumentalny pod tytułem "Leaving Neverland". Opowiada on historię dwóch mężczyzn - Wade'a Robsona i Jamesa Safechucka, którzy w dzieciństwie mieli być molestowani przez Michaela Jacksona. Na pokazie przedpremierowym obrazu podczas festiwalu Sundance pojawiła się nawet córka wokalisty, która opuściła wydarzenie jeszcze przed jego zakończeniem.

Pozew pozwoli rodzinie Jacksona zablokować emisję filmu?

Cała rodzina muzyka otwarcie twierdzi, że film godzi w jego dobre imię oraz opowiada całkowicie nieprawdziwą historię. Co ciekawe, bliscy Jacksona chcą także zablokować premierę dokumentu, którą miało zrealizować HBO. Jak się bowiem okazuje, wiele lat temu pracujący dla gwiazdora adwokaci zawarli z przedstawicielami nadawcy umowę, zawierającą zapis o zakazie "przedstawiania go w negatywnym świetle". Zdaniem spadkobierców wokalisty pokazanie widzom "Leaving Neverland" byłoby złamaniem kontrowersyjnej klauzuli.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Do sądu trafił już głośny pozew w tej sprawie. Ewentualna przegrana przed wymiarem sprawiedliwości może kosztować HBO aż 100 milionów dolarów odszkodowania. Prawdopodobnie poprzez podobne działania rodzinie Michaela Jacksona rzeczywiście uda się nie dopuścić do emisji niezwykle kontrowersyjnego obrazu. O finale sprawy opinia publiczna usłyszy zapewne już wkrótce. Na razie większość szczegółów jest utrzymywana w tajemnicy i nie wiadomo, jaką decyzję planuje podjąć nadawca.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Mówił, że "z Pauliny zrobi k**wę". Zadał jej i dziecku kilkadziesiąt ciosów nożem
  2. Krystyna Pawłowicz zdradziła swój sekret. "Zrobiła z siebie pośmiewisko"
  3. Niewiarygodne! Giertych będzie przesłuchiwał Kaczyńskiego?
  4. Co studiował Marcin Prokop? Niesamowite, że po takich studiach pracuje w TVN!
  5. Barbara Kurdej-Szatan ma idealne wymiary! Miliony kobiet chciałyby tak wyglądać

Źródło: Pudelek

 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News