Wygląda na to, że wszystkie działania opozycji przeciw PiS nie tylko spełzają na niczym, ale po prostu jej szkodzą. Jak wynika z ostatniego badania IPSOS, wyborcy opozycji wcale nie chcą jej liderów. Zaczynają też wątpić w jej skuteczność. Przypominamy jednak, że to sondaż, a do tych należy podchodzić z przymrużeniem oka.

Grzegorz Schetyna wcale nie jest lubiany przez Polaków. Ci znacznie lepszy materiał na przywódców PO widzą chociażby w Borysie Budce (28%), Rafale Trzaskowskim (25%) i Ewie Kopacz (23%). Sam Schetyna ma o wiele niższe poparcie od nich – cieszy się tylko 13% głosów.

Ten sam problem trapi Ryszarda Petru. Zdaniem respondentów, lider Nowoczesnej, który zrzekł się przewodzenia klubowi poselskiemu na rzecz Katarzyny Lubnauer, powinien usunąć się całkiem w cień. Jego przywództwo popiera jedynie 16% badanych. Zdecydowanie przegrywa z Kamilą Gasiuk-Pihowicz (36%) i Katarzyną Lubnauer (38%).

Żeby tego było mało, wyborcy Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej odwracają się od tych partii. Niepowodzenia ich liderów sprawiają, że całe formacje tracą w oczach Polaków. Tym samym 80% wyborców Nowoczesnej chce innej, świeżej formacji politycznej. Podobnie jest z wyborcami PO. 63% z nich także oczekuje na nową siłę polityczną.

źródło: wprost.pl

...

Zobacz również