Ta wiadomość zszokowała Europę. Okazuje się bowiem, że Beata Szydło znalazła Polsce całkiem nowego sojusznika. Według premier ta współpraca całkowicie zmiażdży dotychczasowe pozycje i schematy panujące w Europie. Wszystko przez zawiązanie mocnej współpracy z niespodziewanym sojusznikiem.

Mowa bowiem o zbliżeniu się Warszawy i Pekinu. Takiego sojuszu w Europie nikt się nie spodziewał. O swoich planach premier Beata Szydło powiedziała podczas II Spotkania Ministrów Transportu i Biznes Forum Europy Środkowo-Wschodniej i Chin. Na spotkaniu Szydło towarzyszył sam wiceminister transportu Chin He Jianzhong.

– To właśnie transport jest jedną z najbardziej perspektywicznych dziedzin współpracy między Polską, całą Europą Środkowo-Wschodnią oraz Chinami. Chcemy rozwijać obopólnie korzystną współpracę dla dobra naszych państw, obywateli, także w dziedzinie rozwoju portów morskich, terenów przybrzeżnych oraz dróg wodnych całego naszego regionu – zapowiedziała Szydło.

CPK dla Chińczyków

Co więcej, Szydło ujawniła też, że forsowany przez jej ekipę projekt budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego to nie tylko próba sprostania coraz większemu ruchowi transportowemu w kraju. Premier zapowiedziała, że to odpowiedź na chęci Pekinu do stworzenia nowego Jedwabnego Szlaku. Nie ulega wątpliwości, że ta współpraca wzmocni pozycję naszego kraju w Europie.

– Celem polskiego rządu jest rozwój transportu zarówno drogowego, kolejowego, lotniczego, jak i morskiego i śródlądowego. Należy wspomnieć o najbardziej kompleksowym polskim projekcie rozwojowym, czyli Centralnym Porcie Komunikacyjnym. Koncepcja hubu komunikacyjnego obejmuje budowę największego w Polsce portu lotniczego i włączenie go w sieć połączeń kolei dużych prędkości – podkreśliła premier.

źródło: tvp.info

Jak wielki majątek ma Korwin-Mikke? Szok! Najbogatsi polscy europosłowie [ZOBACZ!]


Tak upamiętnia się Smoleńsk - znane pomniki w Polsce i na świecie [ZDJĘCIA]

...

Zobacz również