Polak z potwierdzonym koronawirusem uciekł ze szpitala. Wiadomo gdzie się udał, policja prowadzi poszukiwania konkretnych osób

Polak z potwierdzonym koronawirusem uciekł ze szpitala. Wiadomo gdzie się udał, policja prowadzi poszukiwania konkretnych osób Źródło: Wikimedia Commons Dawid Skalec

Mężczyzna otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa w organizmie, został poddany kwarantannie w szpitalu. Gdy wydawało się, że już nikomu nie zagraża, zbiegł z placówki.

Mężczyzna zarażony koronawirusem popisał się brakiem jakiejkolwiek odpowiedzialności. Mimo potwierdzonego zarażenia SARS-CoV-2, zbiegł z placówki. Policja rozpoczęła poszukiwania, każdy kto miał kontakt z zarażonym, powinien poddać się kwarantannie.

Mężczyzna z koronawirusem wyszedł samemu ze szpitala

30 marca w poniedziałek, policjanci zostali poinformowani, że jeden z pacjentów w szpitalu MSWiA na Wołoskiej złamał kwarantannę, oddalając się z oddziału. Funkcjonariuszom udało się go zlokalizować, był jeszcze na terenie placówki, jednak wiedzieli, że musiał wcześniej wyjść poza jej obręb.

Udało się ustalić, że zarażony wyszedł ze szpitala do sklepu, aby zakupić alkohol. W momencie, gdy zarażony wszedł do lokalu, wewnątrz przebywały dwie osoby, udało się ustalić tożsamość jednej z nich. Policja stara się ustalić tożsamość drugiej osoby, która robiła w tym czasie zakupy w sklepie.

Uciekinierowi grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności

- Niestety w jego przypadku mówimy o skrajnej nieodpowiedzialności i jest to delikatne określenie, biorąc pod uwagę fakt, że w przypadku mężczyzny wynik badania koronawirusa był pozytywny [...] Z naszej strony działania mogą być tylko jedne „Zero tolerancji” - powiedział dla Warszawy w Pigułce Rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji nadkomisarz Sylwester Marczak.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Teraz przeciwko mężczyźnie będzie prowadzone postępowanie, grozi mu nawet do 8 lat więzienia. Nie jest to pierwszy tego typu przypadek, jak informuje policja, dochodzi do sytuacji, w których łamana jest kwarantanna. Takim osobom może grozić nie tylko kara więzienia, ale także grzywna wysokości nawet 30 tysięcy złotych.

Dzisiaj grzeje: 1. Polsat przekazał najgorsze wiadomości. Politycy w żałobie, zmarł ceniony pracownik ministerstwa
2. Tony Halik zostawił żonie kopertę, którą miała spalić po jego śmierci. Zajrzała jednak do środka i zamarła, nie wierzyła

Jak podaje ministerstwo zdrowia, obecnie 106 525 osób w Polsce jest objętych kwarantanną. Ponadto 163 789 osób jest zgłoszonych do kwarantanny, ze względu na pobyt za granicą, a 52 370 osób obejmuje nadzór epidemiologiczny. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Narodowa kwarantanna została przedłużona. Psycholog radzi, jak ją wytrzymać
  2. lle zarobili polscy skoczkowie za występy w Pucharze Świata? Polacy otrzymali prawdziwą fortunę
  3. Jest afera. Uwielbiane gwiazdy disco polo oskarżone o kradzież
  4. Brali ślub w plenerze, kiedy nagle pies nie wytrzymał. Później stała się rzecz, którą goście zapamiętają do końca życia
  5. Emeryci masowo otrzymują listy od ZUS ujawniające prawdę o 13. emeryturach
  6. Nie chciało jej się iść do fryzjera, więc wylała na pasemka kilka puszek Coli. Efekty ścinają z nóg

Źródło: Warszawa w Pigułce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News