Otworzyli trumnę. Lecz ku swemu przerażeniu nie znaleźli tam ciała

Otworzyli trumnę. Lecz ku swemu przerażeniu nie znaleźli tam ciała Źródło: .

Mężczyzna przewoził trumny w karawanie. W środku nie było ciał. To, co odkryto w ich wnętrzu, przeraziło policjantów.

Mężczyzna, który prowadził karawan, na pewno nie spodziewał się takiego obrotu sprawy. Transportował zaledwie dwie trumny, gdy został zatrzymany przez oficerów w jednym z punktów kontrolnych na trasie Pamplona - Cacuta. Policjanci odnaleźli zaskakującą rzecz we wnętrzu jednej z drewnianych skrzyń. 

Mężczyzna z alibi

Kolumbijski kierowca zmierzał w stronę granicy z Wenezuelą. Jego karawan został zatrzymany w rejonie Norte de Santander przez oficerów policji do rutynowej kontroli. Drewniane trumny wzbudziły jednak podejrzenia u funkcjonariuszy. Postanowili zajrzeć do jednej z nich. To, co znaleźli w jej wnętrzu, odjęło im mowę. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Policjanci ostrożnie wyjęli z pojazdu jedną ze skrzyń. Zabezpieczyli twarze maseczkami ochronnymi na okoliczność kontaktu ze zwłokami. Gdy uchylili wieko trumny, ich ostrożność okazała się zbyteczna. W środku nie było ciała. Zamiast niego funkcjonariusze odnaleźli dziesiątki zapieczętowanych paczek, zawierających... marihuanę. Natychmiast opróżnili zawartość trumny, by oszacować skalę przestępstwa. 

Mężczyzna przewoził łącznie 514 paczek z marihuaną. To aż 300 kilogramów narkotyku, który najprawdopodobniej miał zostać przerzucony przez granicę do Wenezueli. Udaremniony przemyt na ta dużą skalę nie zdarza się często nawet w Kolumbii. Tamtejsza policja ma jednak doświadczenie z najróżniejszymi próbami ukrycia narkotyków.

Dzisiaj grzeje: 1. Podczas pogrzebu Woźniaka-Staraka leżał mały przedmiot. Powodował ogromne wzruszenie

2. Nie żyje uwielbiana prezenterka telewizyjna. Kochały ją miliony, miała tylko 39 lat

W tym przypadku kierujący karawanem mężczyzna musiał liczyć na łut szczęścia i zwykły, ludzki respekt dla śmierci. Być może apelował o niezakłócanie spokoju zmarłego, który nigdy nie istniał. Trumna i szacunek wobec istoty ludzkiej nie zapewniły mu jednak odpowiedniego alibi. Oficerowie spełnili swój zawodowy obowiązek z najwyższą starannością. Ich trud został nagrodzony.

Mężczyzna został aresztowany, czeka go postępowanie karne. 

Narkotykowe podziemie jest przekleństwem w krajach Ameryki Południowej. Nieskończone połacie lasów ukrywają nie jedną plantację. Szczególną popularnością cieszy się tam produkcja narkotyków twardych. W roku 2017 uprawy koki zajmowały 170 tysięcy hektarów. Plon, zebrany z tak dużego terenu, wystarczy do wyprodukowania 1500 ton kokainy. 

Kolumbijska policja jest wyczulona na wszelkie próby przemytu narkotyków. Własnie dlatego funkcjonariusze nie dali się oszukać kierowcy karawanu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pogrzeb Woźniaka-Staraka odbędzie się w NIEDOZWOLONYM miejscu. Sensacyjne doniesienia, bogata rodzina dostała specjalne pozwolenie 
  2. Anna Kalczyńska widziała się z Piotrem Woźniakiem-Starakiem tuż przed tragedią. Zrobił wtedy coś, co gwiazda TVN zapamięta do końca życia
  3. Wzruszające chwile w DDTVN. W ostatnich minutach programu oddano hołd Piotrowi Woźniak-Starakowi
  4. Gdy widziała, że mąż i syn sięgają po alkohol, drżała ze strachu i zaczynała płakać. Jej koszmar trwał przez lata
  5. Wkrótce uderzy potężny huragan Dorian!

źródło: fakt24, rp

Następny artykuł