Niestety, stało się najgorsze. Dwa ataki w "black friday", ranni w Londynie i Hadze

Niestety, stało się najgorsze. Dwa ataki w "black friday", ranni w Londynie i Hadze Źródło: pikio.pl

Mężczyzna z nożem wyszedł na ulicę w Londynie i zaczął atakować przechodniów. Taka sama sytuacja zdarzyła się w Hadze. W obu przypadkach mówi się o ryzyku terrorystycznym.

Uzbrojony w nóż mężczyzna zaczął atakować przechodniów. Dwa niemal takie same incydenty wydarzyły się w Londynie i Hadze. Ponadto kilka dni temu w Holandii zatrzymano podejrzanych o organizację zamachów. Przypuszcza się, że ma to związek z zapowiedziami Państwa Islamskiego.

Mężczyzna zaatakował ludzi nożem w Londynie

Do pierwszego ataku doszło w Londynie koło godziny 14:00, w okolicach London Bridge. Napastnik zaatakował 10 przechodniów, dwoje z nich zmarło w szpitalu, reszta jest ranna. Grupa świadków próbowała go obezwładnić, ale bez skutku. Na szczęście nie udało mu się zbiec do przyjazdu policji.

Funkcjonariusze po przyjeździe próbowali go zatrzymać, ale ostatecznie zamachowca zastrzelono. Wiadomo, że sprawca miał na sobie pas samobójczy, na szczęście okazało się, że to jedynie atrapa. Policja ogłosiła w Londynie alarm, klasyfikując incydent jako akt terrorystyczny.

Podobna sytuacja w Hadze. Mężczyzna w wieku 45-50 zaatakował przechodniów

Do podobnej sytuacji doszło nieco później w Hadze, w samym centrum miasta. Z racji dużej ilości sklepów i Black Friday, na ulicach i w sklepach było więcej przechodniów niż zwykle. Gdy zamachowiec zaatakował wybuchła panika. Ranne zostały trzy osoby. Sprawca zbiegł z miejsca wypadku, jest obecnie poszukiwany przez policję. Według świadków był to mężczyzna ciemnej karnacji, ubrany w dresy, w wieku od 45 do 50 lat. 

Niepokojące sygnały przed świętami. Zatrzymanie podejrzanych o zamachy, ISIS się odgraża

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Trzy dni temu holenderskie służby zatrzymały w okolicach Hagi dwóch mężczyzn, którzy mieli planować dokonanie samobójczych zamachów terrorystycznych. Choć nie znaleziono w ich domach broni palnej ani materiałów wybuchów, to sprawcy mieli siekierę oraz sztylet. Zatrzymanie miało być na podstawie informacji służb wywiadowczych.

Dzisiaj grzeje: 1. Agnieszka Radwańska miała operację plastyczną? Fani: "Co ona zrobiła z twarzą?!". Jej nowy wygląd PORAŻA
2. Matka przeżywa horror na żywo. Jej 9-letni syn to "bestia"

Pod koniec października, amerykańskie służby zabiły lidera ISIS, Abu Bakra al-Bagdadiego. Organizacja terrorystyczna wybrała już nowego przywódcę. Po tych zdarzeniach odgrażali się, że planują zamachy w święta bożego narodzenia, które mają uderzyć w chrześcijan. Na razie nie potwierdzono czy zamachy w Londynie i Hadze były ze sobą powiązane i czy dokonali ich bojownicy ISIS.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Złe wiadomości, lepiej wieczorem zostać w domach. Nie żyje już mnóstwo osób wskutek szarpaniny o przecenione towary w sklepach na całym świecie
  2. Właśnie odkryto zwłoki uduszonego chłopca. Mieszkańców polskiej miejscowości zmroziło
  3. Viki Gabor już zdecydowała. Nie pójdzie w ślady Roxie Węgiel, ma inne plany
  4. Mało kto wiedział, że Jan Paweł II zawitał w nocnym klubie. Historia powala
  5. Nowy podatek BATEM dla zaradnych. Ucierpią ci, którzy ciężko pracują

Źródło: Interia

Następny artykuł