GW: Członek komisji fałszował karty do głosowania. Wiadomo, komu chciał zaszkodzić

GW: Członek komisji fałszował karty do głosowania. Wiadomo, komu chciał zaszkodzić Źródło: Unsplash Element5 Digital

Mężczyzna, który zasiadał w komisji wyborczej fałszował karty do głosowania na niekorzyść jednego z kandydatów. Tylko w województwie śląskim w niedzielę odnotowano 33 incydenty. Najpoważniejszy z nich miał miejsce w Bytomiu, zdarzenie zostało zgłoszone przez jednego z pozostałych członków komisji.

Jak donosi Gazeta Wyborcza, mężczyzna zasiadający w komisji wyborczej podczas niedzielnych wyborów prezydenckich 2020 fałszował karty do głosowania na niekorzyść jednego z kandydatów na urząd prezydenta. Incydent miał miejsce w Bytomiu, w całym województwie śląskim w ciągu niedzieli doszło do 33 przypadków incydentów. 

Mężczyzna fałszował karty do głosowania na niekorzyść jednego z kandydatów

Przewodniczący jednej z komisji obwodowych w Bytomiu powiadomił policję o fałszowaniu kart wyborczych przez jednego z członków komisji. Podczas liczenia głosów po zamknięciu lokalu wyborczego przewodniczący zauważył, jak mężczyzna na karcie głosowania, na której postawiono krzyżyk przy nazwisku Rafała Trzaskowskiego, stawia kolejny krzyżyk przy nazwisku Stanisława Żółtka - informuje Wyborcza.

Karta do głosowania, na której zaznaczone są dwa nazwiska staje się nieważna. W sprawie mężczyzny zostanie wszczęte śledztwo, grozi mu kara więzienia. O incydencie poinformowano Państwową Komisję Wyborczą.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

- Na razie nie wiadomo, ile kart zostało w taki sposób sfałszowanych, ale w sprawie tego zdarzenia zostanie wszczęte śledztwo w sprawie przerabiania dokumentów wyborczych. Grozi za to kara 3 lat więzienia - powiedział jeden z funkcjonariuszy śląskiej policji. 

Podczas niedzielnych wyborów prezydenckich doszło do 33 incydentów w województwie śląskim. Cztery z nich zostały potraktowane jako przestępstwa, pozostałych 29 jako wykroczenia. Najczęstszym przypadkiem były akty wandalizmu, jak niszczenie plakatów wyborczych niektórych kandydatów na urząd prezydenta.

Dzisiaj grzeje: 1. Ważna zmiana w Biedronkach od 1 lipca. Klientów od środy czeka duża niespodzianka

2. Przez 16 lat nie mogli jej zdiagnozować. Objawy były książkowe

W lokalu wyborczym w Mysłowicach jeden z wyborców otrzymał dwie karty do głosowania, po czym wyniósł je na zewnątrz. W Dąbrowie Górniczej jeden z wyborców zorientował się, że ktoś inny podpisał się za niego na liście osób, które odebrały już swoje karty do głosowania. Wszystkie incydenty zostały odnotowane, a informacja o nich przekazano Państwowej Komisji Wyborczej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Magda Gessler wbiła się w niemożliwie obcisły strój. Zatkało wszystkich, przesadziła?
  2. Robert Lewandowski pobił niesamowity rekord Gerda Mullera. Polak zapisał się w historii, coś niebywałego
  3. Woda porwała samochód, utknął pod mostem. Wstrząsające zdjęcia z polskiej miejscowości
  4. Wielkie zmiany w „The Voice of Poland”. Dwie wielkie gwiazdy walczą o fotel jurora, kogo byście wybrali?
  5. Porażające dane z Polski. Od początku wakacji życie straciło już 15 osób, każdego dnia nowe ofiary
  6. Jeżeli chcesz zagłosować w drugiej turze wyborów, musisz zrobić jedną rzecz. Zostało niewiele czasu

Źródło: Gazeta Wyborcza

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News