80-latek poszedł na grzyby. W ciągu sekund wydarzyła się tragedia, policja pilnie zareagowała

80-latek poszedł na grzyby. W ciągu sekund wydarzyła się tragedia, policja pilnie zareagowała Źródło: Unsplash.com Kenny Orr

Mężczyzna postanowił skorzystać z wysypu grzybów w lesie i wybrał się na samotne poszukiwania w okoliczne zarośla. Chwilę później wydarzyła się tragedia, zaalarmowana policja natychmiast zareagowała. Sytuacja była groźna, 80-latek miał dużo szczęścia.

Mężczyzna wybrał się samotnie do okolicznego lasu w poszukiwaniu grzybów. Po chwili doszło do tragedii, 80-latek nie przypuszczał, że znajdzie się w takim niebezpieczeństwie. Z lasu uratowali go zaalarmowani policjanci. Pechowy grzybiarz trafił do szpitala, ale miał sporo szczęścia.

Mężczyzna wybrał się do lasu na grzyby

Wraz z pojawieniem się doniesień o wysypie grzybów, do polskich lasów ruszyły dziesiątki grzybiarzy. Na samotne poszukiwania aromatycznych darów lasu wybrał się również pechowy 80-latek, jednak jego leśny spacer mógł zakończyć się prawdziwą tragedią. Senior miał dużo szczęścia.

Do zdarzenia doszło za cmentarzem Dębica w Elblągu w województwie warmińsko-mazurskim. W czwartek 25 czerwca 2020 roku przed godziną 14:00 do okolicznego lasu wybrał się 80-letni grzybiarz. Mężczyzna w trakcie spaceru złamał nogę i nie był w stanie samodzielnie wrócić do domu. Na szczęście miał przy sobie telefon komórkowy, za pomocą którego wezwał pomoc.

- Na miejsce przyjechała karetka. Ratownicy nie byli jednak w stanie zlokalizować seniora. Potrzebna była pomoc specjalistów od takich zadań. Na miejsce dojechali policyjni przewodnicy psów i po chwili weszli w las jeszcze głębiej. Przez półtorej godziny przedzierali się przez chaszcze i w rezultacie znaleźli mężczyznę. Był wycieńczony i kontuzjowany, ale przytomny - przekazała Komenda Miejska Policji w Elblągu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mężczyzna złamał nogę w lesie

Gdy tylko służbom udało się zlokalizować staruszka, natychmiast udzielono mu pomocy. Za pomocą noszy został wyniesiony z lasu i dostarczony do karetki, a następnie ratownicy odwieźli go do lokalnego szpitala.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilne alerty dla aż 9 województw, wysokie zagrożenie zdrowia i życia. Żywioł ponownie uderzy

2. W Polsce ogłoszono II stopień alarmowy. O decyzji poinformował premier Morawiecki, co oznacza?

W związku z pojawieniem się grzybów w lasach, policja apeluje do wszystkich o zachowanie bezpieczeństwa i rozsądne zachowanie podczas leśnych wypraw. Na poszukiwania najlepiej wybierać się z towarzystwem i wzajemnie się pilnować. Przy sobie powinniśmy mieć naładowany telefon komórkowy, by w razie kryzysowej sytuacji móc wezwać pomoc. Przed wyjściem do lasu warto poinformować kogoś z domowników o miejscu, do którego się udajemy oraz o przybliżonej godzinie naszego powrotu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Włóż plasterki ogórka do puszki, a następnie połóż je na grządkach. Niewiarygodne jaki problem rozwiążą
  2. Robert Lewandowski wróci grać w Polsce? Nagle postanowił zabrać głos i wyjaśnił wszystkie wątpliwości
  3. Świat stanął na głowie. Dowiedzieliśmy się, ile "wypada" dać w kopercie na ślubie, oszałamiające kwoty
  4. Gromadzisz swoje pieniądze na bankowym koncie? Nie mamy dobrej wiadomości, sytuacja jest wyjątkowo poważna
  5. Wracają poważne zakazy, zamykają kolejne miejsca publiczne. Napłynęły wiadomości o bardzo trudnej sytuacji w Stanach Zjednoczonych
  6. Dziś nad Polską znów burze i nawałnice. IMGW wydało żółte i pomarańczowe alerty, gdzie będzie najgorzej?

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News