Gdy inni szli na mszę, Robert zrobił rzecz, która nikomu nie udała się od 100 lat. Teraz szuka go policja

Gdy inni szli na mszę, Robert zrobił rzecz, która nikomu nie udała się od 100 lat. Teraz szuka go policja Źródło: Pixabay

Ten mężczyzna zrobił coś zdumiewającego. Choć udało mu się to jako pierwszemu od stulecia, na marne oczekiwać słów uznania w jego stronę. Zamiast tego policja ruszyła do poszukiwań.

Mężczyzna zapewne na długie lata zapadnie wszystkim w pamięć. Funkcjonariusze, ale i okoliczni mieszkańcy nie mogli uwierzyć, że udało mu się zrobić coś takiego. I to w najmniej oczekiwanym momencie. Pojawiły się informacje mówiące, co mogło ułatwić mu cały proceder.  

Gdy inni szli na mszę, mężczyzna zrobił coś nieprawdopodobnego. Szuka go policja 

Do zdarzenia doszło w więzieniu Poggioreale w Neapolu w minioną niedzielę. W momencie, gdy mundurowi udawali się na mszę, polski więzień uciekł z aresztu. Robert L. przebywał wówczas w jednej z gorszych placówek, oczekując na wyrok za zabicie ukraińskiego murarza.

32-latek wykazał się zdumiewającą przebiegłością, bowiem do ucieczki potrzebne mu było jedynie prześcieradło, które po odpowiednim związaniu, pozwoliło przeskoczyć mu na drugą stronę muru. Policja wszczęła już swoje poszukiwania, by jak najszybciej sprowadzić do celi. 

Włoskie media podają, że przyczyną jego ucieczki są najprawdopodobniej braki w personelu więzienia. Szef związku zawodowego pracowników straży więziennej z Neapolu Luigi Castaldo tłumaczy, że mundurowych jest zbyt mało, a w Poggioareale na 200 funkcjonariuszy przypada 2500 osadzonych. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Nikomu nie udało się to od 100 lat 

Choć już od dawna służby więziennej jest zbyt mało, nikomu wcześniej nie udało się zbiec z więzienia, które zasłynęło swoją rygorystycznością i ciężkimi warunkami. Ostatni raz do podobnej sytuacji doszło aż 100 lat temu, natomiast od tamtej pory próba ucieczki żadnego ze śmiałków nie zakończyła się sukcesem. 

Dzisiaj grzeje: 1. Na chwilę przed tragedią w łodzi Staraka oprócz tajemniczej Ewy był ktoś jeszcze. Na jaw wychodzą nowe fakty
2. Nie 500 plus, a 600 plus i 400 plus. Jest nowy pomysł na program

Wiadomo, że do podobnej sytuacji omal nie doszło kilka lat temu. Wówczas osadzony był bliski wydostania się z placówki. Nim jednak mu się to udało, odniósł ciężkim obrażeń i z powrotem trafił za kratki. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Piotr Woźniak-Starak najpiękniej opowiadał o miłości do żony. Jego słowa w obliczu tragedii rozrywają serce dwa razy mocniej 
  2. Tragedia na weselu. Nie żyje pan młody. Został zamordowany, reszta osób w szpitalu
  3. Ujawniono największe sekrety Tadeusza Rydzyka! Duchownemu pali się grunt pod nogami
  4. Nigdy nie jedz takiego chleba. Powoduje nowotwór, a to nie koniec
  5. TVN: Pod dziećmi w parku zapadła się ziemia. Znalazły się wśród trumien  

Źródło: tvpinfo

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News