Przeżył horror gorszy niż niejeden film. Nocą testował silne leki w szpitalu psychiatrycznym, zapamięta to do końca życia

Przeżył horror gorszy niż niejeden film. Nocą testował silne leki w szpitalu psychiatrycznym, zapamięta to do końca życia Źródło: pixabay.com/12019

Mężczyzna zamknął się w szpitalu psychiatrycznym, by testować silne leki. Tego, co przeżył, jeszcze długo nie zapomni - to był dla niego koszmar.

Mężczyzna celowo zamknął się w specjalistycznym szpitalu psychiatrycznym, by zająć się testowaniem silnych leków, które miały służyć innym. Jak wyglądała cała procedura, jak się czuł i co widział - będzie mu się jeszcze długo śniło po nocach.

Mężczyzna miał jeszcze sześciu towarzyszy. Wszystko w imię nauki

Wraz z nim decyzję podjęło jeszcze 6 innych osób: dwie lekarki, księgowy, specjalista od reklam internetowych, scenografka i przedstawiciel firmy produkującej lek. Trzy kilkugodzinne sesje w ciągu miesiąca spędzili w mroku, ponieważ światło mogłoby zaburzyć wynik. Po wzięciu leku musieli oddawać krew co godzinę i żuć tampony, ponieważ ślina też była przedmiotem badań.

Przez cały miesiąc musieli również wypełniać specjalne tabele, prowadzić dziennik snu oraz zajmować się wieloma testami, aby badania były miarodajne. Testowali przecież nowy lek dla pacjentów, który powodował nadmierną senność. Cała siódemka ledwo trzymała się na nogach, jednogłośnie określili to koszmarem.

Ochotnik pamięta malowidła i mrok. Pobrań krwi nigdy nie zapomni

Mężczyzna zapamiętał wcale nie tak dużo. Jego wspomnienia ze szpitala, to były głównie przebłyski. Na pewno zapadną mu w pamięć wszechobecne piękne malowidła wykonane przez osoby ze schizofrenią. Wenflony i cogodzinne wkłucia spowodowały ogromny ból żył i rąk. Nie mógł ich zginać, a na oczach musiał nosić opaskę przez większość czasu. Zmuszano go do żucia tamponów nawet, gdy nie miał już śliny.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ochotnik walczył z samym sobą, by nie zemdleć. Pocił się i bał się tego, co może się stać, gdy straci przytomność. Mógł pić tylko wodę, a po obiekcie poruszał się po omacku po zimnych korytarzach z pomocą sanitariuszy. Spał w sali pokrytej linoleum, gdzie okna były zakratowane i zasłonięte. Jedynym źródłem światła była czerwona słaba żarówka w kącie "celi".

Testujący lek nie chcieliby już tam wrócić, ale każde z nich wytrzymało do końca eksperymentu. Wiedzieli, że ich doświadczenie będzie bezcenne w dalszym udoskonalaniu leku, który przyniesie ulgę chorym.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Córka legendarnego aktora zmarła w męczarniach na raka jajnika. Osierociła dwójkę dzieci
  2. Cała prawda o mężu Ewy Farnej! Na jaw wyszły jego biznesy, będziecie w szoku, gdy dowiecie się, skąd ma tyle pieniędzy
  3. Nowe ustalenia ws. oskarżeń o gwałt Jarosława Bieniuka. To się nie mieści w głowie
  4. Klienci są zachwyceni nową propozycją Lidla. Korzystają z niej już niemal 2 miliony Polaków
  5. Katarzyna Dowbor pochwaliła się swoim ogrodem. Te widoki powalają na kolana (FOTO)
  6. Tak kiedyś wyglądała Dagmara z "Królowych życia". Zmieniła się nie do poznania, aż trudno uwierzyć, że to ta sama kobieta

Źródło: O2

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News