Mężczyzna cieszył się zdrowiem, nie żyje, bo polizał go własny pies. Lekarze pilnie apelują do wszystkich właścicieli zwierzaków

Mężczyzna cieszył się zdrowiem, nie żyje, bo polizał go własny pies. Lekarze pilnie apelują do wszystkich właścicieli zwierzaków Źródło: Pixnio/Bicanski

Mężczyzna przez całe życie był okazem zdrowia. Niestety zmarł niedługo po tym, jak polizał go własny pies. Lekarze alarmują, aby uważać na takie czułości z pupilem, bowiem może się to skończyć tragedią.

Mężczyzna nawet przez chwilę nie przypuszczał, że może stracić życie po tym, jak jego pupil go polizał. Właściciele zwierząt muszą bardzo uważać, bowiem groźna bakteria powoduje zgon poprzedzony bolesnymi dolegliwościami. Warto zatem dowiedzieć się, jak reagować w takich sytuacjach. 

Mężczyzna uwielbiał spędzać czas ze swoim psem

63-letni opiekun psa uwielbiał bawić się i przebywać ze swoim pupilem. Nie miał niestety pojęcia, że niewinne polizanie przez zwierzaka, może doprowadzić go do śmierci. Zawsze czuł się świetnie i nie miał problemów ze zdrowiem. Niestety krótko po tym, jak zwierzak polizał swojego właściciela, mężczyzna trafił do szpitala, a po kilkunastu dniach pobytu w placówce medycznej zmarł. 

Bolesne objawy powodowały ogromne cierpienie 

Gdy mężczyzna trafił do szpitala, miał już wysoką gorączkę, która przekraczała 40 stopni. Ponadto zdiagnozowano u niego zapalenie płuc oraz gangrenę. Po kilku dniach doszły również nerwobóle, wysypka i sińce na nogach, a niedługo potem zachorował także na sepsę. Pod koniec życia bakteria zaatakowała również nerki i wątrobę. Po 16 dniach ogromnego bólu i cierpienia 63-latek zmarł. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Badania, które zostały wykonane mężczyźnie wyjawiły przyczynę nagłego pogorszenia stanu zdrowia. Pies w swojej ślinie ma szereg różnych bakterii, które nie są bezpieczne dla człowieka. W szczególności chodzi o bakterię Capnocytophaga canimorsus, która co prawda występuje bardzo rzadko, ale jej działanie przynosi tragiczne skutki. Szansa na zakażenie właśnie tym typem bakterii wynosi jedynie 1 do 1,5 miliona. 

Dzisiaj grzeje: 1. 19-latka nagle trafiła do szpitala. Urodziła, ale to nie było dziecko

2. Polsat przekazał pilne wiadomości od IMGW. Wydano ostrzeżenia pogodowe dla 5 województw

Capnocytophaga canimorsus zazwyczaj jest przenoszona, kiedy pies ugryzie człowieka. Odporność mężczyzny była jednak bardzo osłabiona, przez co wystarczyło jedynie polizanie przez pupila. Warto zatem pamiętać, aby unikać aż takich czułości ze swoim psem, zwłaszcza w okolicach twarz, bądź kiedy posiadamy otwarte rany. Gdy już dojdzie do zakażenia tą bakterią, ryzyko zgonu wynosi od 28 do 31 procent.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ugotowała ziemniaki inaczej niż zwykle z dodatkami, które każdy ma pod ręką. Mąż zaczął ją nosić na rękach
  2. Zdjęcie jest przerażające. Fani zobaczyli na nim Patrycję Markowską i pobledli
  3. Oko wypełniło mu się krwią i nagle stracił wzrok. Gwiazdor "Kiepskich" przeżył dramatyczne chwile
  4. Daniel Olbrychski miał wypadek
  5. Dostaje 22,4 tys. zł emerytury. UJAWNILI, co trzeba zrobić, by tyle dostać!

źródło: Wprost

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News