Przez 10 godzin walczyli o jego życie. Niestety, 41-latek zmarł pomimo starań ratowników

Przez 10 godzin walczyli o jego życie. Niestety, 41-latek zmarł pomimo starań ratowników Źródło: pixabay.com OnPrintShop

41-letni mężczyzna nie żyje. Ratownicy przez całe 10 godzin walczyli o jego życie, robili, co tylko w ich mocy, jednak wysiłki na nic się zdały. Smutne wieści z południa Polski.

Mężczyzna znalazł się w patowej sytuacji, nie miał żadnego wyjścia. Ratownicy przez 10 wyczerpujących godzin próbowali różnych rozwiązań, wszystkim zależało, aby przeżył. Niestety, polskie media obiegła bardzo smutna wiadomość.

Mężczyzna znajdował się ponad 800 metrów pod powierzchnią ziemi

16 marca ok. 11:00 w kopalni Bobrek w Bytomiu rozegrał się dramat i walka o życie. Jak informuje Radio Piekary, 840 m pod ziemią doszło do ułamania się obudowy osadnika. Na skutek tego 3 osoby zostały przysypane ziemią i skałami. Znajdowali się w miejscu, w którym już nie wydobywa się węgla - zajmowali się wtedy remontem podziemnych urządzeń, prawdopodobnie wymieniali rury. Wszyscy mieli nadzieję, że uda się uratować 3 mężczyzn. 2 z nich samodzielnie zdołało wydostać się na powierzchnię. W środku pozostał 41-latek, do którego próbowały przedostać się służby ratunkowe.

Ci, którzy sami się uratowali, nie odnieśli żadnych poważnych obrażeń. W gorszej sytuacji był mężczyzna, który musiał poczekać pod ziemią na moment, w którym zostanie zmontowana konstrukcja, która zabezpieczy stropy przed dalszym zawalaniem się. Było to konieczne, gdyż ratownikom również mogło grozić niebezpieczeństwo utknięcia między odłamkami skał. Kiedy służby medyczne mogły już zejść pod ziemię, okazało się najgorsze. Chociaż mieli cały czas kontakt głosowy z zasypanym, to po 10 godzinach nie mogli go już uratować.

Intensywna reanimacja pod ziemią nie pomogła

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kiedy ratownicy medyczni dotarli do mężczyzny i mogli już "namacalnie" udzielić mu pomocy, 41-latek nie oddychał, jego puls również nie był wyczuwalny. Medycy postanowili mimo tego spróbować reanimacji, jednak ich starania nie okazały się skuteczne. Nie mogli już nic zrobić. Nie wiadomo, czy zgon spowodowały obrażenia wewnętrzne, brak powietrza czy jeszcze coś innego. Informację o tym, że nie żyje, przekazano po godzinie 23:00 w poniedziałek.

Dzisiaj grzeje: 1. Szkoły zamknięte znacznie dłużej? Poznaliśmy konkretną datę
2. Ojciec umierał w szpitalu. Gdy córka przyszła go odwiedzić, przed salą zobaczyła tajemniczą postać

- To bardzo smutna wiadomość. Składam bliskim ofiary wyrazy głębokiego współczucia - napisał na Twitterze Jacek Sasin. Okoliczności tragedii będą teraz analizowane przez ekspertów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. WHO poinformowało, ile tak naprawdę wraca się do zdrowia po zakażeniu koronawirusem. Straszne
  2. Jest oficjalna decyzja UEFA ws. Euro 2020. Mistrzostwa nie odbędą się w tym roku
  3. 2-latek wszedł na scenę "Mam talent". Gdy pokazał co potrafi, wszystkim z wrażenia opadły szczęki
  4. Jej słowa oburzą wielu. Pracownica Rydzyka mówi, komu najpierw należą się badania na koronawirusa
  5. Myjesz teraz regularnie ręce? Nie wystarczy, nie wolno zapominać o jednej równie ważnej części
  6. Druzgocące zdjęcie z polskiego sklepu. Zachowanie klientki nie mieści się w głowie

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News