Nie żyje zasłużony dla Polski mężczyzna
Unsplash David Tomaseti
Agata Jaroszewska - 15 Maja 2020

Nie żyje wielki Polak. Tragiczne informacje obiegły media, ciężko powstrzymać łzy

Nie żyje Antoni Cholewa-Huczyński, był wielkim Polakiem. Tragiczne informacje o śmierci powstańca obiegły media w czwartek. Czytając jego życiorys, trudno powstrzymać łzy. To wielka strata dla całego narodu, jego niezwykły optymizm oraz niezłomność ducha mogą być wzorem do naśladowania. W ostatnich latach swojego życia publikował w internecie filmiki własnej produkcji, młodzi internauci go kochali.

Mężczyzna zasłużony w walkach o wolność Polski zmarł w wieku 97 lat. Jako pierwsze informacje o odejściu Antoniego Cholewy-Huczyńskiego poinformowało za pomocą swojej strony internetowej miasto Legionowo. To naprawdę wyjątkowo smutne wieści.

Polka, nie żyjeNie żyje wybitna Polka. Jej dzieła podziwiały tysiące, wyjątkowo smutne wiadomościCzytaj dalej

Mężczyzna był uczestnikiem Powstania Warszawskiego

Antoni Cholewa-Huczyński w czasie powstania nosił pseudonim "Burza", a w ostatnich latach swojego życia młodszym osobom znany był jako "Dziarski Dziadek". Mężczyzna przez długi czas cieszył się wyjątkowo dobrym zdrowiem, a kondycją fizyczną zawstydzał niejednego 20-latka. W serwisie YouTube zamieszczał filmiki, gdzie dzielił się swoimi sposobami na utrzymanie ciała w jak najlepszej formie. Dodatkowo opowiadał o swoich doświadczeniach. Dla wielu młodych internautów był to ciekawy sposób na poznanie poznanie historycznych relacji z pierwszej ręki. Życiorys Antoniego Cholewy-Huczyńskiego jest niemalże gotowym scenariuszem na film.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Nastolatka przyniosła siekierę17-latka przyniosła siekierę, podała ją Sebastianowi i powiedziała tylko dwa słowa. Tragiczny finałCzytaj dalej

Walczył o naszą wolność

Nie żyje wielki Polak, co do tego nie ma wątpliwości. Mężczyzna zmarł 13 maja 2020 roku, a na świat przyszedł w Krakowie 26 listopada 1922 r. Choć walczył w wojsku, to z wykształcenia był weterynarzem. Jego lekarska wiedza na pewno nie raz był przydatna. W czasie Powstania Warszawskiego walczył w okręgu AK - 1 Rejon "Brzozów" na obszarze VII obwodów "Obroża". Dodatkowo uczestniczył w konspiracji w plutonie 709. Mężczyzna był także członkiem grupy "Kampinos" w batalionie por. "Znicza". Jego zasługi dla Polski są ogromne, wielokrotnie zdobywał państwowe odznaczenia.

Dzisiaj grzeje:

1. Stało się. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło właśnie przebicie kolejnej bariery

2. Uwielbiany muzyk miał wypadek. Niestety, nie żyje. Fani są załamani

Jego odejście to ogromna strata dla wszystkich

Filmy wrzucane przez Antoniego Cholewę-Huczyńskiego zyskały zdobyły znaczne grono fanów. Mężczyzna na pewno zaliczany może być do grona wyróżniających się YouTuberów. Powstaniec prywatnie był ojcem dwóch córek. Został także czterokrotnie odznaczony. W jego kolekcji medali znaleźć możemy: Krzyż Partyzancki, Warszawski Krzyż Powstańczy, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski oraz otrzymany w 2008 roku Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski. Jego śmierć obiła się szerokim echem w polskich mediach, pisał o tym m.in. Onet czy Polskie Radio RDC. Całej rodzinie składamy najszczersze kondolencje.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przełom na skalę Europy. Słowenia ogłosiła koniec epidemii
  2. Kamil Stoch przerwał milczenie. Skoczek przekazał ważne słowa, które wzbudziły radość tysięcy Polaków (FOTO)
  3. Kobieta dostała absurdalną karę od Sanepidu. Musi zapłacić 10 tysięcy złotych, kara może dosięgnąć każdego
  4. Prawda ujrzała światło dzienne dopiero po latach. Tadeusz Rydzyk ostro się wkurzył, wystarczyły cztery słowa
  5. Pod żadnym pozorem nie reaguj na jedną wiadomość od znajomych w social mediach. Możesz stracić dużo pieniędzy
  6. Wyrzucanie obierek po ogórkach jest niewybaczalnym błędem. Zachowaj je z ważnego powodu

Na Google Mapa ukrytych jest wiele tajemniczych miejscŚciśle tajne i ukryte miejsca w Polsce widoczne w Google Maps? Od niektórych można dostać ciarekCzytaj dalej

Źródło: Metro Warszawa / Wikipedia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News