Legenda, jako pierwszy człowiek postawił kroki w kosmosie i ledwie uniknął tragedii. Nie żyje

Legenda, jako pierwszy człowiek postawił kroki w kosmosie i ledwie uniknął tragedii. Nie żyje Źródło: Screen/Youtube/Curious Droid

Mężczyzna, który jako pierwszy postawił kroki w kosmosie, zmarł w czwartek 10 października. Legendarny kosmonauta ledwie uniknął tragedii podczas swojej pierwszej wyprawy w przestrzeń kosmiczną. Na szczęście udało mu się wyjść z opresji i dożył sędziwego wieku.

Ten mężczyzna był pierwszym człowiekiem, który wykonał kosmiczny spacer. Kosmonauta o mały włos nie stracił wtedy życia, jednak udało mu się przezwyciężyć problemy w przestrzeni kosmicznej. Zmarł 10 października w wieku 85 lat, po długiej walce z ciężką chorobą. Był absolutną legendą wśród wszystkich kosmonautów, którą znał niemalże każdy. 

Legendarny mężczyzna spacerował po kosmosie 

Był pierwszym człowiekiem, który wyszedł w otwartą przestrzeń kosmiczną. Radziecki kosmonauta, Aleksiej Leonow był jednym z tych, którzy wybrali się na podbój kosmosu i o mało nie przypłacił tego życiem już wtedy. Zapisał się w kartach historii 18 marca 1965 r., kiedy wyszedł ze swojego statku kosmicznego Woschod 2 i zaczął spacerować po kosmosie. 

Leonow miał poważne problemy

Nikt nigdy wcześniej nie dokonał tego, co Aleksiej Leonow. Jako pierwszy człowiek na świecie wybrał się na kosmiczny spacer, który trwał 12 minut i 9 sekund. Niestety nie wszystko wyszło tak, jak zaplanował to kosmonauta. Gdy wyszedł w przestrzeń kosmiczną, jego skafander zrobił się niczym balon w wyniku działania kosmicznej próżni. Mężczyzna nie mógł z powrotem wejść do swojego statku powietrznego, dlatego zdecydował się spuścić część powietrza ze swojego stroju. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Leonow był również dowódcą Sojuza 19, który 17 lipca 1975 r. złączył się na orbicie okołoziemskiej ze statkiem Apollo. Była to historyczna chwila, bowiem pierwszy raz ZSRR i USA spotkało się w przestrzeni kosmicznej. Aleksiej Leonow i Thomas Stafford uścisnęli sobie dłonie właśnie na orbicie okołoziemskiej. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legendarny aktor. Miał raka MÓZGU, bardzo cierpiał. Fani w żałobie
2. Syn podejrzewał opiekunkę o najgorsze. Zainstalował kamerę i jak zobaczył, co zrobiła w rękawiczkach, zastygł w bezruchu

O śmierci Aleksieja Leonowa poinformowała jego asystentka. Kosmonauta zmarł w wieku 85 lat, w czwartek 10 października. Mężczyzna zmagał się z poważną chorobą, z którą ostatecznie przegrał walkę. Pogrzeb Aleksieja Leonowa odbędzie się 15 października na cmentarzu w Mytiszczach pod Moskwą.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wcześniejsza emerytura OD ZARAZ. Natychmiast zaraz skorzysta 100 tys. osób
  2. Żona była zaniepokojona zachowaniem męża, więc zainstalowała kamery. Nagranie z kuchni wystarczyło, by z krzykiem wybiegła z domu
  3. Fotograf zobaczył, że panna młoda się trzęsie i natychmiast przerwał ślub. Złamał panu młodemu nos
  4. Babcia wydawała dziwne dźwięki. Powiedziała 4 słowa i świat im się zamazał, przerwali jej koszmar na żywo
  5. Ukryli prawdziwy powód eliminacji z "Tańca z gwiazdami?" Na jaw wychodzą kulisy wczorajszego odcinka

źródło: o2

Następny artykuł