Kupił nowiutkiego Mercedesa z salonu. Ale wystarczyło proste zdanie, żeby Polacy natychmiast zaczęli z niego szydzić

Kupił nowiutkiego Mercedesa z salonu. Ale wystarczyło proste zdanie, żeby Polacy natychmiast zaczęli z niego szydzić Źródło: Unsplash/ Roland Denes

Mężczyzna kupił nowy samochód i postanowił pochwalić się tym w sieci. Już po chwili musiał mierzyć się z szyderczymi komentarzami innych internautów.

Mężczyzna kupił nowego Mercedesa. Musiał być niezwykle dumny, że został posiadaczem tego samochodu, gdyż szybko pochwalił się tym w sieci. Zrobił fotkę swojego świeżego nabytku i już po chwili eleganckie, czerwone auto mogli podziwiać użytkownicy serwisu Wykop. Jedno ironiczne zdanie, które napisał obok zdjęcia, sprowokowało internautów do szyderczych wypowiedzi.

Mężczyzna kupuje samochód i mierzy się z szyderą

Szczęśliwy kierowca pochwalił się swym nowiutkim Mercedesem na Wykopie, a fotkę świeżo zakupionego auta opisał jednym zdaniem: "Udało się bez wyłudzania VAT". Była to żartobliwa forma dyskretnego zaznaczenia, że mężczyznę stać było na zakup tego samochodu. Wyłudzanie VAT jest ostatnio głośnym tematem politycznym, być może użytkownik także tym zainspirował się przy pisaniu swojej wypowiedzi.

Post i fotka wywołały lawinę szyderczych komentarzy. Nie pierwszy raz zdarza się, że Internauci wylewają swoją zazdrość. W Internecie zjawisko to jest często ilustrowane memem z pewną charakterystyczną małpą, nosaczem sundajskim, który reprezentuje najgorszy gatunek Polaka - zawistnego, zazdrosnego, liczącego, że ktoś inny będzie miał gorzej niż on sam.

Wiarę w ludzkość przywracają merytoryczne komentarze

Mężczyzna, który kupił Mercedesa, musiał więc zmierzyć się z kpinami i złośliwą ironią.

- Ciekawe skąd wziął na to pieniążki - zastanawia się jeden z internautów.

- Zazdro jak s***syn, gdzie kradłeś? - pyta inny użytkownik serwisu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

 - E, no to ty teraz jesteś kimś. Jesteś k*** kimś - zauważa następna osoba.

 - 1,3 pewnie na raty no ale znaczek na masce jest - czytamy w kolejnym komentarzu.

Ciekawie zjawisko krytycznych komentarzy opisał jeden z użytkowników. Zauważa on, że z takimi reakcjami, jak opisane wyżej, trzeba się liczyć zawsze. Niezależnie od tego, co się zrobi, powód do złośliwości się znajdzie.

- Kupi nowe wypasione auto - złodziej. Kupi starsze wypasione auto - było kupić nowe ale niższej klasy. Kupi nowe niższej klasy - było kupić starsze, ale premium. Kupi używkę, to często się pojawia - Che Che wypierdziane przez Niemca i tera ty jeździsz Che Che biedaku - pisze internauta.

Na szczęście pod postem pojawiły się też komentarze merytoryczne. Ludzie gratulują zakupu, pytają o szczegóły techniczne auta, niektórzy dzielą się swoimi doświadczeniami z podobnymi samochodami.

Dzisiaj grzeje: 1. Przez Polskę mogą przejść trąby powietrzne. Pilne alerty IMGW, lepiej zostańcie w domach
2. Uwielbiana gwiazda walczy ze straszliwą chorobą. W Polsce choruje na nią ponad milion osób

- Ostatnie dwie wersje a klasy są mega ładne. Sam się pale na to auto. Gratuluje - to przykład komentarza przywracającego wiarę w ludzkość.

Źródło: Screen/ Wykop

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gwiazda Hollywood stawia hotel w Warszawie. Wiemy gdzie i kiedy ruszy
  2. Na weselu uderzył żonę z całej siły podczas tańca. Goście byli wstrząśnięci
  3. Babcia ukarała 2-letnią wnuczkę. Teraz dziecku grozi amputacja stóp
  4. Pies zgubił się na wakacjach i desperacko próbował odnaleźć swojego pana. Niewyobrażalne, co się z nim działo przez 3 lata
  5. Brat zgwałcił 14-letnią siostrę. Jednak największy cios zadali jej właśni rodzice

Źródło: Wykop

Następny artykuł